Життя війни

“Не мовчи! Полон вбиває!” У Франківську відбулась чергова мирна акція на підтримку полонених

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківську відбулася мирна акція «Не мовчи! Полон вбиває» на підтримку полонених з «Азовсталі». Понад сто людей зібралось біля Франківського драмтеатру з плакатами, щоб нагадати людям про оборонців, які зараз у полоні.

За інформацією організаторів акції, зараз у полоні перебувають приблизно 680 “азовців”. Подібні акції щотижня відбувається одночасно по всіх містах України. У Франківську її організували родичі військовополонених, які живуть у місті. На протест прийшли франківці, приїхали й люди з Львова. Крім родичів “азовців”, на акції були рідні й полонених з інших бригад, пише Репортер.

мирна акція, підтримка полонених, Івано-Франківськ

Одна з організаторок акції, Ірина, мама військовополоненого «азовця», розповідає, що її син у полоні вже 21 місяць. Йому 27 років, під час оборони Маріуполя він служив водієм. Зараз мама не знає, що з ним та де саме він є.

Сьогодні, як і кожні вихідні, ми збираємося, щоб привернути увагу до полонених. Ми бачимо, що обміни відбуваються. Нещодавно відбувся обмін на 207 осіб. Це багато, але, знаєте, страшенно болить те, що в медіапросторі, в новинах мало говорять про «Азов», про 3057. Їх просто не випускають, їх нема на обміні, – говорить Ірина. – Останнім часом навіть Червоний Хрест ні до кого не дзвонить, ніхто не дає інформації, що й де відбувається і на якій стадії ці переговори. Кожного разу ми боремося за те, щоб світ не забув наших полонених. Ми виходили, виходимо і будемо виходити до тих пір, поки не буде звільнений кожен із військових.

Наталя – одна з організаторок акції. У неї в полоні чоловік – з 17 травня 2022 року.

мирна акція, підтримка полонених, Івано-Франківськ

Я сама з Маріуполя і знаю, як кожен хлопець захищав нас там. Я бачила, що вони робили для нас. Ми виїжджали завдяки цим хлопцям.Вони привозили їжу, воду. Зупиняли людей на вулиці під бомбами і віддавали останнє, що в них було. Хтось чекає, поки ми зламаємось, але я скажу сама від себе. Ми втомились, втомились так , що вже немає сил. Але ми не зламались і не зламаємось, будемо стояти до останнього. Будемо виходити й говорити про наших хлопців та дівчат захисників – в/ч 3057, «Азов», НГУ, «Сармат» – усіх, хто був у Маріупольському гарнізоні. Ми будемо виходити і говорити про них. Ми будемо стояти до останнього, поки всі захисники не повернуться.

 

Читайте: Вважався зниклим безвісти. З полону повернувся прикордонник з Франківщини Михайло Шемоніцький

Також одна з учасниць акції розповідає, що навчається у Франківську, а сама родом з Волині. Особисто у неї в полоні немає нікого із близьких, але вона прийшла підтримати маму військовополоненого з Волині.

Його засудили на 25 років, зараз йому 24. Він вийде, коли йому буде 50. Інший син Світлани також на війні, а чоловік нещодавно помер. Я хочу допомогти Світлані хоч якось. Тому я закликаю всіх кричати та допомагати хто як може,- говорить дівчина.

Читайте також: Франківець Андрій Даньо, який втратив на війні руку, ногу та око, нині реабілітується у Нідерландах

Співорганізаторка Ірина каже, що мета акції – привернути увагу світу до військовополонених захисників “Азовсталі”. Також привернути увагу українців за кордоном, щоб вони організовували такі акції в інших країнах та розказали світу про полонених.

Авторка: Ангеліна Каратник

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.