Війна

Як вибрати смартфон з хорошою камерою

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В сучасному світі смартфони – це вже зовсім не рідкість. Саме тому вони є майже в кожної людини. Як вибрати смартфон з хорошою камерою для якісних знімків? На що потрібно звертати увагу при покупці? Ці та інші питання розглянемо далі.

Дорогий – не означає камерофон

Далеко не всі продавці і виробники електроніки повідомляють цю інформацію покупцям, охочим придбати смартфон, здатний створювати якісні знімки. Чи варто переплачувати за кілька камер в одному гаджеті, величезна кількість пікселів в матриці або інші розрекламовані фотофункції електронного пристрою?

В першу чергу мегапікселі! Саме з ними пов’язано найбільше рекламних трюків виробників. Принцип елементарний – чим більше, тим нібито краще знімає камера смартфона. Але це твердження справедливим є далеко не завжди. Справа в тому, що піксель – це базовий елемент будь-якої матриці електронної камери. Оскільки на невеликій платформі в кілька сантиметрів вміщується кілька мільйонів базових елементів, які збирають відображення світла в єдину електронну картинку, то одиниця вимірювання отримала приставку “мега”.

Якість знімка багато в чому залежить від діафрагми камери. Її призначення – регулювання потоку світла, що потрапляє через об’єктив на матрицю електронного пристрою. Чим ширше може розкритися “зіницю” камери, тим краще, якщо зйомка відбувається в темний час доби або в погано освітленому приміщенні.

Хороша оптика – велика, адже за допомогою великого об’єктива можна зробити знімок дуже ємним, – впевнений фотограф Максим Зільберман. – Практично всі конструктори смартфонів вирішують складну задачу, розміщуючи камеру в маленькому корпусі товщиною 4-5 міліметрів. При цьому вирішують вони її на шкоду якості знімків.

Важливий і матеріал, з якого виконані лінзи камери. Для гарного об’єктива необхідно скло оптичних марок. Але виробники смартфонів часто роблять об’єктиви з пластикових лінз. Вони дешевші, при цьому легше дряпаються, менш прозорі і їх оптичні характеристики змінюються з часом.

Втім, деякі виробники сьогодні, навпаки, намагаються підкреслити якість своїх камер за допомогою співпраці з відомими фотобрендамі. Крім поліпшених алгоритмів обробки кадрів воно дає можливість використовувати і більш якісні матеріали оптичних лінз. Знімки, зроблені за допомогою такої оптики, виглядають детальними і реалістичними.

Перевірити якість лінз в камері будь-якого смартфона досить просто – необхідно розглянути знімок на великому екрані. Якщо в кутах фотографії не виявиться розмитим, а дрібні об’єкти не будуть оточувати кольорові ореоли, то на оптиці виробник не заощадив.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.