Війна

Як на Прикарпатті нацгвардійці тренуються зі страйкбольним обладнанням (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Усе, що є під час навчань, може відбуватися на полі бою, кажуть нацгвардійці. Реалістичності додають звуки вибухових пакетів, димові шашки, а також сучасне обладнання. Це страйкбольна зброя, зроблена на основі бойової. Вага та вигляд – як у справжньої.

Так на Прикарпатті тренувалися підрозділи Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України. Це стало можливо за спільної програми Нацгвардії та американської благодійної організації Help Heroes Of Ukraine, пише Репортер.

обладнання, Нацгвардійці, навчання, війна, фонд

Вчаться нацгвардійці наполегливо й щодня. Сьогодні відпрацьовували чотири етапи: захід передового загону в місто, оборону міста, блокування та штурм.

Передовий загін заходить у місто, де вже знаходиться противник, який займає оборону, – пояснює командир підрозділу одного із загонів з позивним «Лідер». – Передовий загін зустрічається з противником, проводять дії щодо знищення, противник відходить. Наступний підрозділ прибуває в місто та блокує будівлю. Третій підрозділ штурмує її та звільняє від противника.

обладнання, Нацгвардійці, навчання, війна, фонд

Під час таких навчань відпрацьовується не тільки бойова тактика, але й надання медичної допомоги, евакуація поранених, прикриття своїх загонів.

Військовий з позивним «Мутний» якраз відпрацював свою частку. Каже, лишився цілий. Що ж до реалій, то вже має бойовий досвід, воював взимку 2022-2023.

Ці навчання дійсно дуже сильно нам допомагають, особливо з цими страйкбольними приладами, – говорить військовий. – Сама зброя хороша тим, що вона максимально наближена до реальної. І габаритах, і по вазі – лише стріляє пластиковими кулями.

За його словами, кожен раз під час навчань військові вдосконалюють свої навички, йде злагодженість підрозділу.

На це ставиться дуже великий акцент, – говорить «Мутний». – Якщо люди розуміють один одного, вони розуміють, що вони роблять. У них є поняття, як працювати. Саме тому ми тут є і постійно тренуємось.

обладнання, Нацгвардійці, навчання, війна, фонд

Ворог також не сидить на одному місці, так само вдосконалює свою тактику, – говорить заступник командира роти з позивним «Смерч». – І нам потрібно бути готовими. Після кожного заняття ми використовуємо аеророзвідку, розбираємо помилки, аби не допускати їх у майбутньому.

За словами військового, у цьому підрозділі 90% людей уже були в боях. Відповідно кожен раз, коли проводяться заняття, до навчань вони також вкладають своє слово, свій досвід.

Штурм населеного пункту – це є один із найважчих, адже там кожен дім по факту є фортецею, – наголошує «Смерч». – Ніхто не знає, скільки там ворогів і на яких вони позиціях.

обладнання, Нацгвардійці, навчання, війна, фонд

Тренуються нацгвардійці за допомогою сучасного обладнання, яке використовують у країнах НАТО. Це стало можливим за спільної програми Нацгвардії та американської благодійної організації Help Heroes Of Ukraine. Її розпочали цьогоріч у червні. Поки тренувальне обладнання закупили для двох полігонів на Івано-Франківщині та Львівщині.

Це обладнання двох типів, – розповідає директор представництва американського благодійного фонду Help Heroes of Ukraine в Україні Володимир Заболотовський. – Перше – лазерне. На стрілецькій зброї є датчики, які дають інфрачервоний промінь, а на бійцях є приймачі, тож видно влучання. Одразу можна фіксувати результати. Ротний чи інструктори бачать у себе на планшетах, як бійці виконують поставлені завдання, які є помилки. Друге – це пейнтбольне обладнання.

Крім навчальних автоматів, є снайперські гвинтівки та кулемети.

За словами Заболотовського, в Україні це прецедент, що навчальні полігони, які тренують хлопців до реальних боїв, отримують подібне обладнання.

Вчаться нацгвардійці наполегливо й щодня

За кордоном це обов’язкова норма для того, аби максимально зрозуміти, чи добре виконує боєць завдання, – каже Володимир Заболотовський. – З міжнародної практики, якщо бійці мають вишкіл з допомогою того обладнання, то на 50-60 % можемо зменшити втрати. Це досить великі показники.

Обладнання придбане за американські донати фонду «Health, Heroes of Ukraine». Зокрема, одним із таких великих донаторів, який має велике почуття любові до України, є бізнесмен Геррі Сведберг.

Збирати донати з-за кордону в людей, які не є українцями, надзвичайно важко, – каже Заболотовський. – Адже це не їхній бій. Але попри те, є велика кількість іноземців, які також з великим болем приймають нашу проблему і допомагають. Якщо взяти обладнання, яке ми бачимо зараз, то воно вартує чверть мільйона доларів.

Фонд уже зібрав на тренувальне обладнання ще для одного підрозділу. І будуть продовжувати.

Авторка: Світлана Лелик

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.