Війна

“Вірус поводиться трохи дивним чином”: головний санлікар Прикарпаття про ситуацію з Covid-19

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Головний санітарний лікар Івано-Франківської області Руслан Савчук розповів про причини сплеску інфекції в області, про очікуваний старт вакцинації та стан хворих, які поступають до лікарень.

Міністерство охорони здоров’я вважає, що новий спалах коронавірусної хвороби в Івано-Франківській області почався з гірськолижного курорту Буковель. Про це каже заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко. Цю ж причину називає і головний державний санітарний лікар Івано-Франківської області Руслан Савчук, пише Репортер з посиланням на Главком.

– У січні по всій Україні спостерігалося зниження захворюваності на Covid-19. Багато вірусологів тоді висловлювали думку, що пік уже минув. Але нині до вашої області повернулася гостра фаза розповсюдження інфекції. З чим це пов’язано?

– Згоден з тим, що вірусологи прогнозували. Але головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко казав, що нинішня ситуація була прогнозованою. Бо зараз в Україні пік сезонних інфекцій.

У січні ми мали повний локдаун, діяли певні обмеження, але в той же час у нас активно працювала туристична, курортна зона: Яремчанщина, зокрема Поляниця і безпосередньо туристичний комплекс «Буковель». Надмірна активність відпочивальників дала нам такий результат.

– Тобто маємо внутрішній чинник сплеску заражень, ніяких нових штамів із закордону?

– Цими днями до Центру громадського здоров’я МОЗ ми направили зразки аналізів від пацієнтів, які зараз з важкими формами і лікуються у наших обласних закладах охорони здоров’я. Очікуємо найближчим часом від них результату, щоби зрозуміти, чи це вірус, який у нас циркулював з минулого року, чи це якийсь інший, вже мутований вірус. Тому що зараз спостерігаємо, що тривалість лікування пацієнтів особливо зараз з важкими формами, подвоїлася. Це якщо порівнювати з пацієнтами, які лікувалися буквально місяці два-три тому. Лікування у лікарнях такого пацієнта нині складає 19-20 днів і навіть більше. Причина в тому числі у надто пізніх зверненнях. Але і вірус поводиться трохи дивним чином, де за відсутності симптомів захворювання клініка наростає миттєво, тобто є гній у легенях. Ті, хто звертаються пізно потребують вже кисневої терапії, протокольного лікування і навіть додаткового.

– Ще рік тому у лікарнях по всій країні були величезні проблеми з нестачею кисневих концентраторів, апаратів штучної вентиляції легень. Її вдалося зняти до останнього часу. Яка ситуація у лікарнях вашої області?

– Якщо порівняти з тим, що було на початку пандемії і зараз, то нині укомплектованість лікарень зросла в геометричній прогресії. Мова і про концентратори і про достатню кількість апаратів штучної вентиляції легень. До нас щоденно заїжджають концентратори. Наш бізнес також активно допомагає нашим закладам охорони здоров’я. Ми додатково розгорнули, а це понад 700 ліжко-місць у закладах охорони здоров’я. Додатково законтрактували в Національній служби здоров’я України окремі лікувальні заклади як монолікувальні для «ковід». Запрацював у нас також мобільний шпиталь, який зможе найближчими днями приймати пацієнтів, які потребують такої допомоги. Цей шпиталь укомплектований концентраторами, апаратами штучної вентиляції легень і моніторами пацієнта (прилади для постійного контролю параметрів життєдіяльності оперованих або тяжкохворих пацієнтів). Ми всі працюємо практично в цілодобовому режимі без вихідних, щоби перервати ланцюг передачі інфекції, локалізувати так, як нам рекомендувала 23 лютого комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Обмеження діятимуть до стабілізації епідемічної ситуації в області.

Більше читайте за посиланням.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.