Війна

Вікна не бив. Бо був… «на коханці»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого тижня з’явилося повідомлення, що в офісі Івано-Франківського обкому компартії, який розташований по вулиці Франка, 35, невідомі вибили всі вікна. За словами першого секретаря обкому КПУ Михайла Стули, за два роки у їхньому офісі вже сьомий раз б’ють вікна, але в міліцію вони звернулися вперше. Проте міліціонери реагувати не поспішали. 

За словами очевидців, це сталося 28 травня приблизно о 21.40 год. Сусіди навіть бачили, що вікна невідомими предметами били два молодики, які потім попрямували по вул. Франка. Сусіди одразу передзвонили у міський відділ міліції, але коли через деякий час не було ніякої реакції, повідомили і обласний відділ МВС.

Міліція все?таки прибула на місце пригоди о 23.20 (!). Але протокол на місці злочину правоохоронці не склали, бо, мовляв, було вже темно і пообіцяли приїхати наступного дня.

На жаль, нам не вдалося з’ясувати, чому міліція майже дві години їхала на місце пригоди. Проте, у прес?службі МВС нам повідомили, що наступного дня повідомлення про побиття вікон в офісі комуністів все?таки зареєстрували і зараз проводиться перевірка.

Михайло Стула впевнений, якби міліціонери приїхали вчасно, то неодмінно б затримали хуліганів, як кажуть: «за гарячими слідами». Більше того, Михайло Стула припускає, що побиття вікон у офісі пов’язане із пікетуванням комуністами акції з нагоди 65-ї річниці першої української дивізії «Галичина».

У зв’язку з такими припущеннями першого секретаря обкому КПУ за коментарем ми звернулися до одного із організаторів вищезгаданої акції голови обласної організації «Поклик нації» Тараса Боднара, який сказав, що про цю неприємну подію вперше почув від нас і не знає, хто такий Михайло Стула: «Я думаю, що комуністів потрібно занести у червону книгу Івано-Франківська як старих вимираючих мамонтів і просто їх навіть пальцем не можна торкатися — фауну і природу треба берегти», ? сказав Т.?Боднар. Щодо скоєного висловив припущення, що це самопіар: «Я розумію, що сам­опіар це хороша річ і дуже добре собі побити вікна, хоча не можу в цьому звинувачувати цих людей, але, але, але…»

Т. Боднар запевнив нас, що його організація не має жодного відношення до побиття вікон і сказав, що такі припущення є «доволі примітивними і доволі смішними». А на запитання, де він був на час цієї неприємної пригоди, відповів: «Я не можу сказати, де були всі мої люди у цей час. Особисто я був на коханці».

За словами Михайла Стули, він готовий до будь-яких дискусій, до переговорів з опонентами, але робити це потрібно цивілізованим шляхом. Поки що залишається під знаком питання, чи це зроблено з якихось політичних міркувань, чи це просте хуліганство.

У будь-якому разі дуже дивує іронія і байдужість до цієї справи, адже у Конституції України ст. 24 чітко написано: «Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками».

Дивує також поведінка міліції. Як можна їхати на місце злочину у центр міста майже дві години? І це при тому, що нещодавно сам міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив, що в Івано-Франківську розкриття злочинів на найвищому рівні. Але, судячи з відношення до цієї справи, злочином її ніхто не вважає.

Ми жодним чином не є фанатами комуністів та інших «червоних», але зауважимо, що в цивілізованому світі дискусія між ідеологічними опонентами йде не хуліганськими методами, а інтелектуальними і програмними дискусіями. Чого і нам, українцям, бажаємо.

А ще бажаємо нашим міліціонерам більшої оперативності…

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.