Війна

Від сьогодні Прикарпаття у “червоній” зоні карантину. Які тепер обмеження

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Починаючи з 30 жовтня Івано-Франківська область знаходиться у червоній зоні епіднебезпеки. У цій зоні діють найжорсткіші обмеження. Проте, вони практично не стосуються прикарпатців, які отримали дві дози вакцини від коронавірусної хвороби.

Репортер пропонує ознайомитися з обмеженнями, які набрали чинності.

Так, при запровадженні “червоного” рівня епідемічної небезпеки зберігаються всі попередні обмеження “жовтої” та “помаранчевої” зон, а також забороняється:

 • робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос,
 • робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо,
 • робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл,
 • робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів,
 • проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів,
 • робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.

Важливо! Вказані обмеження не будуть діяти у тих випадках, якщо 100% співробітників (організаторів) та відвідувачів (учасників) вказаних закладів (заходів) будуть повністю імунізовані та матимуть зелений COVID-сертифікат.

Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил.

Лікарні припинять планові госпіталізації, проте невідкладну допомогу надаватимуть пацієнтам з ускладненнями під час вагітності та пологів, а вагітним, породіллям, новонародженим, пацієнтам з онкологічними та пульмонологічними захворюваннями та паліативним хворим.

У звичному режимі зможуть працювати лише ті заклади освіти, де всі працівники якого отримали дві дози вакцини від COVID-19.  Проте, садки та початкова школа зможуть працювати без обмежень.

Водночас місцева влада може ухвалювати додаткові заходи щодо посилення протиепідемічних правил в регіоні.

Щодо міжобласних перевезень, то у червоній зоні потрібно буде мати один із вказаних документів:

 • оформлений на порталі “Дія” або в однойменному додатку “жовтий” чи “зелений” міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат на підставі отримання однієї дози вакцини або повного курсу вакцинації;
 • іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;
 • документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-О, яку можна отримати одразу після процедури у лікаря, який проводив щеплення;
 • Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке буде чинним рік від дати останнього щеплення. Його можна оформити у лікаря, що проводив щеплення в пункті щеплення закладу охорони здоров’я, або в сімейного лікаря;
 • негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні