Війна

В Україні жінка через суд довела, що її живий чоловік мертвий

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Полтавець Анатолій Маковський хотів поновити документи, та дізнався, що має свідоцтво про власну смерть. Рішення про визнання його мертвим понад десяток років тому ухвалили у Шишацькому райсуді.

Заяву подала його дружина, адже не мала з чоловіком зв’язку понад три роки. Сам же Анатолій говорить: тоді він проживав у Полтаві, а зі знайомими та жінкою не спілкувався, пише Суспільне.

45-річний Анатолій Маковський показує виписаний номер свідоцтва про власну смерть. Про те, що його визнали покійним, каже, дізнався менше ніж місяць тому, коли після звільнення з ув’язнення хотів відновити ідентифікаційний код через податкову інспекцію.

Мені дзвонять, кажуть: “Так і так, розумієте, ви мертві”. Я говорю: “В якому смислі?”.”Отак, ми послали на Київ запит”, видали, що Шишацький суд мене 2010-го року похоронив. Я в шоці”, − каже полтавець Анатолій Маковський.

Голова Шишацького райсуду Віктор Рябченко, який понад десяток років тому ухвалював це рішення, коментувати його під запис відмовився. Натомість надав копію документу. Згідно з ним, заяву про оголошення померлим Анатолія Маковського подала його дружина.

У червні 2007-го чоловік пішов з дому і не повернувся, ніхто з їхніх спільних родичів та друзів також не знає про його місце знаходження.

Утримувати їй самій сина важко через складний матеріальний стан, вона має намір оформити пенсію в зв’язку зі втратою годувальника, а тому просила суд оголосити її чоловіка померлим, так як протягом більш ніж три роки немає відомостей про місце його перебування.

“Я жив тут (у Полтаві – ред.) всі три роки. Я тут виріс, тут народився. Я ж не зобов’язаний сидіти у тому селі. На якій підставі? Якби я був поданий зниклим безвісти, ніякого, нічого. Це три роки вони просто так просиділи, пробили, думають: “Та судимий, може десь сидить, а може убили”. Це треба все робити (перевіряти – ред.). Вони просто поставилися халатно”, − каже полтавець Анатолій Маковський.

“Я ознайомилася з рішенням суду, не знайшла достатніх підстав, щоб визнавати особу дану померлою. Я вважаю, необхідно було перевірити інші відомості: чи не виїжджала особа за кордон, чи є в неї наявне майно. Можливо, у нього була інша квартира, він переїхав до іншої квартири. Чи він працевлаштований, чи немає відомостей, що він влаштувався в інше місце на роботу. Моя рекомендація – це, звісно ж, звертатися із заявою до суду щодо скасування даного рішення”, − каже адвокатка Дар’я Маліннікова.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.