В Україні не зареєстрували жодного смертельного випадку унаслідок грипу в період з 28 вересня 2020 року до 17 січня 2021 року.
Загалом у цей період на ГРВІ та грип перехворіло 6,6% населення, повідомляє Центр громадського здоров’я, інформує Репортер із посиланням на УП. Життя.
З початку епідсезону госпіталізували 42,234 тис. людей, 37,6% із яких – діти.
У більшості регіонів України епідемічний поріг не перевищений, стверджують в ЦГЗ.
За минулий епідемічний сезон (з жовтня 2019 року по середину квітня 2020 року) на грип та ГРВІ перехворіло 13% населення України.
Від ускладнень, спричинених грипом, померла 71 людина (у сезоні 2018/2019 померло 64 особи). Перший летальний випадок зафіксували 31 грудня.
Жодна людина, що померла, не була вакцинована проти грипу.
“МОЗ нагадує: найкраща профілактика грипу – щорічна вакцинація. Імунізація зменшує ймовірність захворіти на грип та ризики серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті від захворювання”.
Далі розповідаємо про:
- симптоми грипу;
- як відрізнити його від застуди;
- як він передається;
- скільки часу людина заразна;
- як лікувати;
- які ліки не варто при грипі та ГРВІ давати дітям
- і як захиститись.
Симптоми грипу
- Прояви інтоксикації: ломота, озноб, головний та м’язовий біль супроводжують грип з початку хвороби.
- Дискомфорт в очах: сльозотеча, почервоніння та світлобоязнь – поширені симптоми грипу. Відчуття піску в очах характерне для аденовірусної інфекції.
- Задишка, відчуття нестача повітря: під час грипу такий симптом вказує на дихальну недостатність. Негайно зверніться до лікаря.
Comments are closed.