Війна Люди

В обласній лікарні вдруге провели забір органів від посмертного донора

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Як повідомляв «Репортер», 23 січня,  медичний літак ДСНС України залучався для допомоги медикам, які брали участь в операціях з вилучення донорських органів у лікарнях західного регіону.

Це вдруге в обласній клінічній лікарні провели забір органів від посмертного донора.

В обласній лікарні вдруге провели забір органів від посмертного донора

Трансплантацію серця, нирки та печінки проводили в Києві та Хмельницькому. Пересадку ще однієї нирки саме – на базі обласної лікарні.

«Ми вдячні всім колегам, які брали участь в такій важливій для нас події, – говорить генеральний директор лікарні Остап Грищук. – Це ще один крок до укріплення позицій трансплантології в нашій країні. А головне – поступ у напрямку порятунку життів наших співвітчизників».

На прохання родини, медики наразі не надають детальнішу інформацію про людину, яка стала посмертним донором. Зауважимо лише, що таке її прижиттєве бажання, яке вже після констатації смерті мозку лікарями, підтримали рідні та підписали необхідні документи.

«Це надзвичайно людяне та свідоме рішення дозволить продовжити життя ще чотирьох людей, – говорить трансплант-координатор обласної лікарні Лілія Шевага. – Радіємо, що серед реципієнтів є також 33-річний прикарпатець, який більше п’яти років перебував на обліку та очікував своєї черги…».

Довідково:

Івано-Франківська обласна клінічна лікарня є одним із 27 Центрів трансплантації. За даними Українського Центру трансплант-координації, за минулий рік в Україні провели 59 мультиорганних вилучень і 313 трансплантацій.

Згода на життя. Як на Прикарпатті зробили першу посмертну трансплантацію та чому це добре (ФОТО)

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні