Війна

В Івано-Франківську відкрилася виставка, присвячена війні (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

Виставка присвячена війні за незалежність України і подіям 2022 року. Частина експозиції створена працівниками філії історичного музею «Героїв Дніпра», а частину привезли працівники Національного військово-історичного музею України, пише Репортер.

 Виставка «Війна за незалежність України»
Виставка «Війна за незалежність України»

Історію треба фіксувати, і ми це робимо з перших днів війни, – розповідає завідувач філії історичного музею «Героїв Дніпра» Ярема Кваснюк. – Матеріали беремо з офіційних джерел та засобів масової інформації, але завжди вказуємо джерела. Кожен зроблений стенд проходить через мене, через мою душу, і мені це дуже болить. Але це треба робити.

Читайте також: Вони загинули за Україну. Старший солдат Дмитро Кіндрат

 Виставка «Війна за незалежність України» у Франківську

Щодо зразків озброєння, то в музеї можна побачити контейнер від «Джавеліна», гранатомет СПГ-9, станковий автоматичний гранатомет АГС-17.

Виставка «Війна за незалежність України» у музеї «Героїв Дніпра»

Це дверцята від УАЗа, – показує Ярема Кваснюк. – Вони були зняті з автомобіля, в якому їхало вісім військових. Бачите, вони повністю простріляні. Але люди вижили. Тобто це “везучі” двері.

А це приклад російського цинізму, – продовжує він. – Використано мінометну міну 120-го калібру, до неї прилаштована тротилова шашка та взривач натяжної дії. Це все примотано до іграшки. Дитина бере цю іграшку, тягне за жилку, жилка висмикує чеку й відбувається вибух. Такого дуже багато.

Читайте також: «Кульбан» тримає оборону. Як нацгвардієць з Прикарпаття воює з перших днів вторгнення

Трофеї українських військових. Виставка «Війна за незалежність України»

Також на виставці представлені трофеї наших військових. Форма, бушлат російського окупанта, бронежилет росгвардії, шолом сталевий з написом «В’єтнам», осколки від ракети «Калібр».

Ці осколки зібрані нашими військовими в перший день повномасштабного вторгнення на військовому аеродромі у Франківську, – пояснює Ярема Кваснюк

Також, за його словами, працівники музею зараз працюють над книгою пам’яті, яка буде виставлена в експозиційному залі. На сьогодні на війні загинуло майже 1000 прикарпатців.

Виставка «Війна за незалежність України». «Музей Героїв Дніпра»

Авторка: Ірина Гаврилюк

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.