Війна

У музеї “Шевченківський гай” згоріла ґражда, яку колись привезли з Криворівні (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У неділю вночі, 6 лютого, сталася пожежа на території Музею народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького у Львові, внаслідок якої повністю згорів один із експонатів – гуцульська гражда середини ХІХ століття.

У департаменті цивільного захисту ЛОДА розповіли, що пожежа сталася близько 2:00 ночі. На території Музею народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького, що на вул. Чернеча гора, загорівся дерев’яний одноповерховий будинок, накритий очеретом, інформує Захід.нет, пише Репортер.

Пожежу гасили понад годину, залучали шість одиниць техніки та 23 працівників ДСНС, однак врятувати музейний експонат не вдалося – вогонь знищив історичну хату повністю. Причину пожежі наразі встановлюють.

Директорка департаменту розвитку Львівської міськради Наталія Бунда розповіла ZAXID.NET, що внаслідок пожежі згоріла гуцульська гражда середини ХІХ століття, привезена зі села Криворівня Верховинського району Івано-Франківської області. Пожежу вночі побачили мешканці прилеглого району та повідомили надзвичайникам.

«Наразі проводиться розслідування і встановлюються причини пожежі», – додала Наталія Бунда.

Довідково: Гражда зі села Криворівня Верховинського району Івано-Франківської області збудована в середині ХІХ ст. Хата мала дві кімнати, розділені сіньми: ліва була робочою, а права – святкова. При правій кімнаті – комора, в якій складали кращий одяг, сукно, вовну, скриню з жіночим вбранням. З двох сторін хата мала хліви(«притули»), в яких тримали овець. Вони утеплювали житло, захищали його від холодних вітрів. Гуцули були вправними майстрами – вінці зрубу припасовані так добре, що ущільнення мохом вже не потребували. Всередині стіни рівненько оброблені рубанком і відшліфовані до блиску, такі ж сволок, гряди і гладкі підлоги. Всі хатні меблі, посуд, найпростіші ужиткові речі були прикрашені різьбою, випалюванням чи іншим декором.

У музеї зазначають, що непростим було й перевезення цієї споруди до музею – будівельникам довелось зробити кілька величезних саней, щоб стягнути масивні вінці її зрубу до дороги, до машин-лісовозів.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.