Війна

У селі на Франківщині учасники АТО та майданівці власними силами організовують центр реабілітації

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В селі Клубівці Тисменицького району вже цього тижня має відкритися «Бандерівський схрон»- центр реабілітації для бійців АТО. Організовують його Благодійний фонд «Рух Михайлівський» за допомогою такого ж благодійного фонду «Творча Криївка». І аби про таку ініціативу дізналося якомога більше народу, у вівторок, 10 травня вони провели спільну прес-конференцію.

Схрон_04

Голова фонду «Рух Михайлівський» Ігор Чернецький починає з самого початку. Каже, ця організація з’явилася ще у грудні 2013 року на Майдані. Чому Михайлівський – бо були 30 листопада у Михайлівському соборі.

«Ми розуміли, що Майдан не буде стояти роками і треба шукати механізми, втілювати свої  ідеї в життя, тому і створили організацію, – пояснює він. – У лютому мене ще з одним товаришем побили тітушки і ми довго лежали у лікарні. Хлопці пішли на фронт, а нам не лишалося нічого, як волонтерити. Події розгорталися так, що я хоч ще й був на милицях, але з осені 2014 почав їздити на схід. Ідея створення такого центру виникла після Дебальцевого. Я бачив, в якому стані були хлопці і розумів, колись вони повернуться з війни додому… І що далі?»

Схрон_03

Чому Франківщина? Хлопці кажуть, що довго шукали місце у Київській області. Але ціни на оренду там були не підйомні.

«Моя дружина до Майдану працювала у Франківську і є тут багато знайомих, – продовжує Чернецький. – Ми приїхали, поспілкувалися і буквально за тиждень нам запропонували чотири місця».

І на двох з них вони таки зупинилися. Перше – це стара резиденція священика у селі Клубівці, зведена ще у 1936 році. В радянські часи там була амбулаторія, пізніше – просто пустка. Тож коли приїхали, кажуть ,було страшно. Але очі бояться, а руки роблять. Фактично за місяць виконали всі внутрішні роботи і вже наприкінці цього тижня планують приймати перших хлопців.

«Зможемо прийняти 10-12 чоловік, а якщо все буде нормально, добудуємо приміщення, аби вистачало на 24», – каже активіст.

Друге місце – це Грабівка, Чорний ліс.

«Тут у нас співпраця з УНСОвцями, там дуже серйозне місце, там у 40-х роках базувалася сотня Хмари, з куреня Різуна, – каже Чернецький. – Фактично всі документи у хлопців зібрані, зараз ще дооформляємо деякі нюанси».

У програмі реабілітації запланована тісна співпраця з БМФ «Творча криївка», до слова, вони теж почали свою роботу ще на Майдані.

Схрон_05

«Наша програма існує вже більше двох років, – каже голова правління фонду Віталіна Маслова. – Навіть колеги закордону казали, що такі методики для учасників бойових дій ще ніхто не застосовував».

Щодо фінансування роботи центрів, Ігор Чернецький лиш посміхається, що все іде «з кишені». Частина – це гроші фонду, мають підтримку діаспори. Але дуже їм бракує підтримки місцевої влади.

«От в Клубівцях нам дуже помагає голова, священик, наші друзі приїжджають, місцеві, – розказує він. – А дзвоню до мера Тисмениці, приїдьте до нас – завтра буду. Нема. І так далі. Голова районної ради, його заступник живуть у Клубівцях. Заступник був раз – 10 хв. З Клубівців міністр культури Євген Нищук, ми знаємо його з Майдану, він знає про нас. Минулого тижня приїхав відкривати капличку в одному селі, просили заїхати до нас – нема”

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.