Війна

“У перші дні ми заправлялися за свої гроші”. Богдан Федорук – про війну і службу в “десятці”

Google+PinterestLinkedInTumblr

Богдан Федорук з позивним “Панда” у 2014 році пішов добровольцем у ЗСУ.

Зараз Богдан Федорук – офіцер 10 окремої гірсько-штурмової бригади ЗСУ. Про свою службу він розповів у інтерв’ю фонду “Едельвейс”, пише Репортер.

Після Дебальцевого ми всі демобілізувалися і стали в резерв, – розповідає військовий. – З нього ми перевелися у Коломию. Там була створена 10 гірсько-штурмова бригада. Ми всі дружно туди перейшли в резерв. А коли прилетіли ракети 24 лютого, мене викликали в бригаду. Потім набрали хлопці, з якими я служив у Дебальцевому.

За словами Богдана Федорука, він давно знав, що буде повномасштабна війна. Уже 25 лютого він уже був на виконанні бойового завдання.

У перші дні все відбувалося дуже швидко, великі дистанції, – пригадує “Панда”. – Поле для дій було велике і воно було не на руку ворогу. Ми воювали на Житомирщині. Зараз зовсім по-іншому. Тоді у нас завдання були різні, старалися їх виконувати, як ми це розуміли. Були і невдачі, але досягали успіху, бо ворог відійшов і Київщина наша.

Військовий розповідає, що у перші дні вони заправлялися за свої гроші. Тоді ще ніхто не сподівався, що буде висока зарплата чи допомога, але всі були готові захищати Україну.

Читайте: У небі «Лайт». Руслан Болотинюк з Франківська – про роботу аеророзвідника (ВІДЕО)

Зараз Богдан Федорук разом з побратимами воюють на Донбасі. Там уже ситуація інша і складніша, ніж була на Житомирщині й Київщині понад рік тому.

Досвід, підтримка – це все дає результат, стоїмо. Нелегко, ясно, що всі виснажені за ці півтора року там. Був Сєвєродонецьк, Врубівка, зараз Спірне, Білогорівка. Це тяжкий напрямок, але бригада мужньо стоїть, – каже Богдан Федорук. – А найважче – це втрачати людей.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.