Війна Соціум

У Галичі впорядковують військове кладовище часів Першої світової

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Галичі стартував черговий етап благоустрою цісарсько–королівського військового кладовища.

З метою подальшого впорядкування поховань Першої світової війни, Галицька міська рада в рамках інших робіт з міського благоустрою, розпочала очищувати територію військового кладовища від старих дерев, пише Часопис “Галич”.

Наразі старих дерев є близько двох десятків, половина з яких уже віджили свій вік.  При сильних вітрах вони пошкоджуються і засмічують територію, а також можуть нести загрозу для безпеки відвідувачів меморіалу.

“Збережуться дерева із західної сторони – для утримування пагорба від зсувів. Погодні умови сприяють тому, що роботи стартували в перший зимовий місяць. Вже вирізано частину дерев з південної сторони. Специфіка порізки не передбачає особливого поспіху – щоб не пошкодити і не зруйнувати наявні військові могили. Необхідно буде докласти ще багато часу і зусиль, для того щоб привести до ладу територію, яка була занедбана десятиліттями і лише в крайні два роки частково приведена до порядку зусиллями багатьох небайдужих”, – йдеться в повідомленні.

Довідково. Цісарсько–королівське військове кладовище у Галичі є нововиявленим об’єктом історії. Тут спочивають щонайменше 350 військовиків підрозділів Австро–Угорської монархії та союзної Південної армії Німецької імперії, а також два стрільці Легіону УСС.

Протягом 2011–2019 років вдалося встановити 150 прізвищ похованих. Цьогоріч для ознакування кладовища на території встановили дорожній показник, інформаційний стенд та анотаційну таблицю.

Дерева помиратимуть онлайн. Чи допоможе електронний облік знизити вирубку лісів

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.