Війна

У Франківську звільняються медики, бо не хочуть працювати з хворими на Covid-19

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В Івано-Франківську аби впоратися з поширенням пандемії та допомогти усім хворим на Covid-19, відкривають кілька резервних лікарень, бо місця у першій черзі вже закінчилися. Зараз переобладнали під коронавірусних пацієнтів перинатальне відділення та дитячу лікарню. Та зіткнулися з іншою проблемою – лікарі масово відмовляються працювати з хворими на ковід,

Благодійники передають новий апарат штучної вентиляції легень Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні. Медики кажуть: таке обладнання нині в закладі – на вагу золота. Украй необхідні саме сучасні ШВЛ із режимом сіпапу. Адже такі апарати лише допомагають пацієнтам дихати, а не повністю роблять це замість них, пишуть Подробиці тижня. Covid-19

Фото ілюстративне

 

“Пацієнтів, які були зняті з ШВЛ за цей період, в мене були тільки двоє, інші всі помирали. Тому, для них спасіння – сіпап. І причому тривалий. Є пацієнті, які місяць, більше місяця, день, ніч з цією маскою”, – розказує завідувач відділення анестезіології інтенсивної терапії Івано-Франківської ЦМКЛ Володимир Вовчук.

У цій лікарні їх вісім. І всі зайняті.

“Відділення переповнені. Кисневі точки зайняті всі, апарати штучної вентиляції, які мають сіпап – зайняті всі. Крім цього ми змушені ще одне відділення реанімаційне на базі операційного блоку, і там за останні дні воно вже також заповнене під зав’язку”, – додає Вовчук.

Також й не витримують навантаження і застарілі системи подачі кисню.

“Система киснепостачання так справляється з перебоями, – каже Тарас Василик, головний лікар Івано-Франківської міської клінічної лікарні №1. – Оскільки найбільша проблема, як у нас, так і у всіх інших наших колег – це йде підмерзання, тому що стара система кисню, діаметр труб, коли збільшується подача рідкого кисню – йде замерзання”

Тим часом кількість хворих на COVID-19 невпинно зростає. Обидві лікарні Івано-Франківська, які їх приймають, повністю заповнені. У центральній клінічній залишилися тільки два відділення, куди нині не приймають інфікованих. Медики кажуть: розширюватися вже просто нікуди. Тож додаткові місця розгортають у інших закладах. Минулого тижня переобладнали гінекологічне відділення міського перинатального центру. У вівторок там прийняли перших кілька десятків пацієнтів. Утім, не всі медики погоджуються працювати з ковідними хворими – бояться зараження.

“Зараз набираються бригади, бо люди зголосилися в п’ятницю, в понеділок, прийшли – передумали. Одні відмовилися – шукаємо інших. І є невелика проблема з акушер-гінекологами, бо вони згідно нинішніх вимог – не можуть бути задіяні, вони підуть у простій”, – розповідає директор КНП “Міський клінічний перинатальний центр Івано-Франківської міської ради” Сергій Стефанко.

Утім у міськраді до відмови медиків працювати з ковід-хворими поставилися з розумінням. Простій у роботі пообіцяли компенсувати. Щоправда, платитимуть “мінімалку”. Поки профільні лікарі не повернуться до нормального графіка.

“Я не можу заставити людину. Більшість погоджуються, особливо медсестри, санітарки. Є проблеми з лікарями з різних причин, – розповідає  міський голова Руслан Марцінків. –  Найбільша проблема з лікарями – не всі задоволені таким рішенням, але це є рішення не в умовах звичайного часу, а в умовах цієї ситуації”.

Почали цього тижня шпиталізувати перших хворих на COVID-19 і в дитячу лікарню. На черзі ще дві поліклініки – третя і четверта. Та чи не буде проблеми з кадрами й там?

“Була сильна паніка. У нас звільнилося 157 людей за цей період. Вчора в мене звільнилося 6 людей, за минулий тиждень ще 6 людей. Якби ми в той момент паніки, коли ніхто не знає що таке коронавірус, змусили людей контактувати з усіма хворими людьми, – на сьогодні, я думаю, в поліклініці працювала б тільки адміністрація”, – поділилася директор КНП “Центру первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради” Ольга Савчук.

Для лікування хворих хочуть задіяти і ось цей обласний кардіологічний центр – туди направлятимуть пацієнтів з центральної міської клінічної лікарні, між собою заклади з’єднані одним переходом. Тут планують розгорнути додатково більш як 100 ліжок.

Загалом для хворих на COVID-19 на Прикарпатті нині є 2 407 ліжок. Понад пів тисячі розгорнули тільки цього тижня. Це дозволило області не потрапити до “червоної” зони повністю. Утім, розміри її значно розширилися – додалося ще чотири міста і п’ять районів.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.