Війна

Янголи спорту. У Франківську відкрили фотовиставку про спортсменів, які загинули на війні

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

«Янголи спорту» – під такою назвою у Франківську, в Краєзнавчому музеї, відкрили фотовиставку про спортсменів, які загинули на війні.

На виставці представлені 106 портретів загиблих спортсменів і тренерів із різних куточків України. Серед них – чемпіони світу, Європи та багаторазові переможці національних першостей. Також молоді таланти, які могли б прославляти Україну, пише Репортер.

виставка Янголи спорту новини Івано-Франківська_1

Фотовиставку ініціював Спортивний комітет України ще у квітні, аби вшанувати пам’ять загиблих спортсменів.

виставка Янголи спорту новини Івано-Франківська_2

Франківськ – уже п’яте місто, в якому відкривається фотопроєкт, – говорить президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк. – Тут представлені 106 історій, на жаль, на сайті їх значно більше.

Серед портретів – більшість спортсменів, які стали добровольцями та з першого дня вступили до лав ЗСУ. Також є молоді спортсмени, які загинули внаслідок бомбардувань. На кожному портреті є QR-код, його можна зісканувати та дізнатися про загиблих більше.

виставка Янголи спорту новини Івано-Франківська_3
“Янголи спорт”у – назва фотовиставки про спортсменів, які загинули на війні

Наприклад, є історія чотирьох спортсменів, які загинули у Дніпрі, – говорить Ілля Шевляк. – Вони всі жили в одному під’їзді. Це дуже символічна історія, тому що представлена ціла епоха – від 15-річної Марії Либідь до 75-річного Валентина Вознюка, який виховав бронзову призерку Олімпіади-2012. Це колосальні втрати і треба розуміти, що це еліта українського спорту.

Серед портретів – вісім спортсменів з Прикарпаття:

Анатолій Розвадовський (джиу-джитсу)

виставка Янголи спорту новини Івано-Франківська_4

24-річний офіцер і майстер бразильського джиу-джитсу пішов добровольцем відразу після повномасштабного вторгнення росії 24 лютого, а у вересні повернувся додому вже назавжди…

Він був талановитим спортсменом і неодноразово ставав переможцем всеукраїнських та міжнародних змагань. Анатолій тренував дітей і любив їх, як рідних. Гартував молоде покоління, готував не тільки до змагань, але й до життя.

Загинув 9 вересня під час артобстрілу в Донецькій області.

Володимир Волощук (пауерліфтинг)

41-річний спортсмен родом із села Видинова, займався пауерліфтингом.

Гвардієць, без сумніву, показав свою мужність і героїзм. Воїн стримував атаку ворога у Донецькій області, знищував живу силу та техніку супротивника, тим самим не допустив просування його вперед. Під час бойових дій разом з іншими захисниками вів вогонь по противнику. В ході запеклого бою Володимир влучним пострілом РПГ-1 знищив ворожу БМП-2 та близько 10 окупантів, не допустивши прориву.

11 квітня в боях під Мар’їнкою загинув. Посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Любомир Фединяк (волейбол)

З самого дитинства Любомир любив спорт, займався легкою атлетикою. Після здобуття кваліфікації вчителя фізичної культури працював тренером та викладачем.

Любомира призвали на військову службу 12 лютого 2015 року. Брав участь в АТО на території Донецької області. Коли повернувся до цивільного життя, став тренером команди «Нафтохімік».

Після повномасштабного вторгнення він знову взяв до рук зброю. Загинув 7 березня 2022 року.

Юрій Царик (футбол)

«Людина з великої літери, життєрадісний, завжди усміхнений, комунікабельний, щирий, добрий, привітний, енергійний. Справжній лідер, який завжди вмів об’єднати навколо себе людей», – таким запам’ятали односельці Юрія Царика.

Він з 2012 року служив у лавах ЗСУ. З березня 2012 року був зарахований до особового складу військової частини міста Краматорськ.

Олександр Іваньков (бокс)

Спортсмен, тренер, учасник бойових дій, співробітник СБУ, спецпідрозділу «Альфа».

Після проходження військової служби в Чернівцях почав займатися боксом, перемагав на міжнародних змаганнях, отримав звання майстра спорту України з боксу. Працював тренером в ДЮСШ в місті Рівне. Захоплювався парашутним спортом і дайвінгом, здійснив понад 100 стрибків та понад 50 годин занурень у воду.

Загинув, виконуючи тактично-спеціальне завдання. Похований на Алеї слави в місті Коломия.

Тарас Стахів (зендокай карате-до)

Назавжди 18-річний Тарас Стахів, спортсмен Івано-Франківської федерації Зендокай карате-до, чемпіон та призер обласних та всеукраїнських змагань, володар чорного поясу.

За три дні йому мало б виповнитися 19 років, але спортсмен загинув під час виконання бойового завдання неподалік Бахмуту.

Тарас долучився до лав ЗСУ (Азов) у червні 2022 року, мав позивний «Стах». У жовтні приєднався до підрозділу «Хартія», був помічником гранатометника. З перших днів війни волонтерив та збирав гроші на ЗСУ.

Роман Круховський (боротьба)

Спортивний тренер, викладач та ексмер міста Тлумач.

З 16 років працював тренером. Серед вихованців Романа багато чемпіонів. На посаді мера залучав інвесторів, аби у Тлумачі з’явилося багато спортивних майданчиків та скейт-парк, один із найкращих в області.

В перший день війни сам пішов у військкомат. Загинув 2 серпня при штурмі села Кодема, Бахмутський район Донецької області.

Василь Дрогомирецький (паверліфтинг)

Під час навчання у Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника здобув спортивне звання КМС з пауерліфтингу, брав участь у різних змаганнях з гирьового спорту та армреслінгу.

Практично з перших днів повномасштабного вторгнення Василь Дрогомирецький став на захист Батьківщини. Разом з побратимами гідно захищав Київщину, Сумщину, Харківщину та Запоріжжя.

Дрогомирецький загинув 22 травня 2022 року в місті Вільноандріївка Запорізької області.

Авторка: Світлана Лелик

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.