Війна

У Франківську пацієнтів після COVID-19 доліковуватимуть у клініці медуніверситету

Google+PinterestLinkedInTumblr
Щоб розвантажити лікарні міста, Івано-Франківський національний медичний університет прийматиме у свою клініку пацієнтів з двох міських стаціонарів, які вже одужали від COVID-19 і не несуть загрози інфікування.

Про це інформує пресслужба ІФНМУ, пише Репортер.

«На сьогоднішній день згідно з нашими стандартами є два шляхи вважати людину незаразною, — роз’яснює в.о. проректора з лікувальної роботи Тарас Кобрин. — Це або негативний результат ПЛР-тестування, або ж коли пройшло десять днів від початку захворювання і останні три дні є нормальна температура тіла. Тоді людина вважається незаразною і може перебувати в «нековідному» лікувальному закладі».

Через обмеження у законодавстві клініка ІФНМУ не може надавати медичну допомогу хворим на новий коронавірус. Тому клініка пропонує реабілітацію під наглядом терапевтів з числа професорсько-викладацького складу.

«Статус національного університету на сьогодні не дозволяє нам мати пакет послуг, які би мали бути зареєстровані в Національній службі охорони здоров’я, — коментує ректор ІФНМУ професор Микола Рожко. — Наша клініка є терапевтичною. Оскільки лікарні міста переповнені, ми пішли назустріч нашим колегам і будемо приймати людей, які вже не є носіями вірусу».

Мова йде про людей, які вже не потребують кисневої терапії, а лише стаціонарного лікування супутніх захворювань.

«Це можуть бути різні патології, наприклад аритмії, міокардити, цукровий діабет, — розповідає директор університетської клініки ІФНМУ Марія Семотюк. — Коли лікарня знімає проблему коронавірусу, супутню патологію ще довго треба доліковувати».

Загалом стаціонар клініки розрахований на 60 ліжок. Університет вже налагодив зв’язок з міськими стаціонарами та профільними департаментами, тож процес переведення хворих вже організований.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.