Війна Погляд Соціум

У Франківську біля “Бастіону” збудують готель (ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
У вівторок, 1 жовтня, відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради при Управлінні архітектури, дизайну та містобудівної діяльності.

Першим питанням, яке розглянули, стало будівництво готелю на вул. Кардинала Любомира Гузара в Івано-Франківську, пише  Бліц-Інфо.

фото ілюстративне

За словами Олега Заріцького, власника галереї “Бастіон”, це питання тягнеться ще з 2006 року.

“У 2007 році ми запросили для реалізації цього проєкту відомого архітектора Шишковіца, адже він створював схожі проекти для австрійських міст. Він запропонував проєкт, який передбачав поділ будинку на три частини. Ми розпочали роботи зі старої частини бастіону і до 350- річчя міста ми його презентували. Втім, коли дійшла черга до нової частини, вирішили, що цей проєкт не підходить”, – пояснив Заріцький.

Опісля, каже підприємець, архітектор Зотов розробив новий проєкт будівництва на 1/4 цієї ділянки. Там мав бути ресторан, дитяча кімната.

“Після останніх діалогів з міською владою ми вирішили зменшити кількість функцій нашого проєкту і залишити тільки готель. В новому проєкті готель став вужчий, але вищий. Біля такого історичного місця готель буде гарно вписуватися”,- розповів власник ділянки.

Після презентації, начальник відділу генплану Артур Прокіпчук запропонував підприємцю дещо змінити проєкт, щоб він відповідав архітектурі вулиці.

На мою думку, варто було б передостанній поверх готелю об’єднати по висоті з сусідніми будинками, а третій поверх “заховати далі від дороги”,– запропонував Артур Прокіпчук.

Присутні архітектори сказали, що жодних претензій до розміщення будівлі немає, адже вимоги виконані.

“В мене тут є питання до поверховості, адже висотністю ми можемо наробити багато біди. Об’єкт однозначно треба будувати, адже там є пляма. Втім, сама архітектура не дуже вписується в характер забудови”,– каже начальник відділу охорони історичної спадщини Володимир Ідак.

У свою чергу ексголовний архітектор Володимир Гайдар зауважив, що там була якась водойма і його хвилює, як розв’яжуть питання з паркінгом.

“Бастіон у глибину має ще 4 метри і збудувавши паркінг можна відкрити частину стіни. Окрім того, сусідній будинок планують відреставрувати і це дуже добре. Що стосується архітектури, то перепад висот між будинками в один поверх це добре, більше вже не підходить. Тож варто на рівні четвертого поверху робити заглиблення. Оскільки це сучасний будинок, то не варто його спеціально “зістарювати”. Думаю, що цей проєкт варто підтримати, а далі його доопрацюють“,- запропонував Гайдар.

Олег Заріцький запевнив, що погоджується з усіма зауваженнями і внесе зміни в проєкт.

“На другому поверсі бастіону буде облаштований оглядовий майданчик, озеленення. Цей проєкт розробляли європейські архітектори. Я просто хочу зрозуміти, чи є ваша воля на продовження проекту”,– сказав Заріцький.

В підсумку містобудівна рада погодила проєкт за основу, але підсумковий варіант ще раз винесуть на обговорення.

Бастіон приміряє проекти – Франківськ чомусь впирається (ФОТО, ВІДЕО)

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.