У вівторок, 6 жовтня, в Калуші провели позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій через спалах кишкового інфекційного захворювання.
Нагадаємо, у Калуші до лікарні з отруєнням потрапили 12 людей, двоє у важкому стані.
Як повідомив головний лікар Калуської міської лікарні Микола Гудим, хворі з симптомами гострої кишкової інфекції почали поступати в інфекційне відділення лікарні у неділю, 3 жовтня. Цього дня було госпіталізовано шестеро осіб – з високою температурою до 40 градусів за Цельсієм, діареєю та важкою інтоксикацією.
Хворі продовжували поступати у понеділок-вівторок, частину — привозила “швидка”, інші — зверталися за скерування сімейних лікарів чи самостійно. Загалом було госпіталізовано 13 осіб, з яких четверо дітей — віком до 16 років. З хворих четверо – мешканці Калуша, решту дев’ять – з сіл Калуського району. Було проведено дослідження на виявлення збудника, 5 жовтня отримали результат аналізу одного пацієнта, вранці 6 жовтня – ще двох. У всіх трьох підтверджено сальмонельоз. Також медики опитали хворих, деякі з яких припускав, що отруївся виноградом. Проте всіх госпіталізованих об’єднувало те, що вони вживали лаваш з курячим м’ясом в закладі швидкого харчування «Crispy», який розташований на автобусній зупинці «Гімназія» на проспекті Лесі Українки в Калуші.
Також, як повідомив Микола Гудим, в усіх хворих відбирали ПЛР-тести на коронавірус. У двох людей – дорослого та дитини — результат позитивний. Тож медики з’ясовують, чи є у них кишкова інфекція – симптоми інфікування штамом коронавірусу Дельта є схожими.
Усі пацієнти інфекційної лікарні отримують належне лікування. Як повідомив Микола Гудим, станом на ранок 6 жовтня стан більшості поліпшився, шестеро госпіталізованих вже почуваються нормально, а незнана температура і діарея залишаються лише в трьох хворих.
Начальник Калуського міського управління Держпродспоживслужби Юрій Угера повідомив, що повідомлення про спалах інфекційного захворювання, який може бути пов’язаний з закладом швидкого харчування «Crispy», поступило вранці 4 жовтня. На той час було вісім постраждалих, у тому числі двоє дітей. Цього ж дня розпочали розслідування спалаху і у закладі громадського харчування провели позапланову перевірку. Під час обстеження було виявлено порушення санітарних норм та порушення у сфері безпечності харчових продуктів: перехрест потоків сировини та готової продукції, не промаркований розроблювальний інвентар, відсутність дезінфікуючих середників, не проводився контроль температурного режиму холодильного обладнання тощо. Для дослідження було зроблено 20 змивів з поверхонь, відібрано на аналіз пробу води та пробу курячого філе.
За порушення у сфері санітарного законодавства на підприємця – власника закладу склали протокол, направили повідомлення до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області та голови Калуської міської громади, а також винесли розпорядження про припинення роботи закладу терміном на 10 днів.
Станом на ранок 6 жовтня результатів досліджень ще немає. Тож поки стверджувати, що саме цей заклад причетний до спалаху інфекції – передчасно.
“Завідувач Калуського міськрайонного відділу Державної установи «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб» Богдан Пеленичка (його спеціалісти також беруть участь в епідрозслідуванні) повідомив: оскільки джерело інфікування ще не встановлене, то для аналізу відбирають і домашні продукти за місцем проживання хворих. Також ведеться обстеження контактних осіб – членів сімей госпіталізованих. Вже працювали в Калуші, Новиці й Зеленому Яру. Зараз робота триває”, – йдеться у дописі.
Своїм рішення міська комісія доручила Держпродспоживслужбі встановити причини та обставини інфікування людей та застосувати щодо осіб, причетних до спалаху, заходи адміністративного впливу. Результати досліджень мають бути готові до 11 жовтня. У разі офіційного підтвердження припущення, що до спалаху причетний заклад «Crispy», його власник за рішенням комісії має компенсувати міській лікарні вартість медикаментів, витрачених на лікування хворих.
Крім того, у Калуші мають провести моніторинг закладів громадського харчування та проводити роз’яснювальну роботу щодо дотримання ними санітарних правил під час приготування страв, забезпечення належних умов зберігання продуктів, використання миючих і дезінфікуючих засобів тощо. Окрім того, у Калуші планують провести перевірку наявності медичних оглядів у працівників закладів громадського харчування – міському центру первинної медико-санітарної допомоги доручили підготувати таку інформацію і подати її до 13 жовтня.
Comments are closed.