Війна Соціум

Тільки половина медзакладів Прикарпаття мають комп’ютерну техніку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Про реалізацію медичної реформи на Прикарпатті сьогодні, 3 грудня, говорили на нараді у голови ОДА Дениса Шмигаля.

На початку обговорення Денис Шмигаль наголосив, що сьогодні в області основним завданням є автономізація медичних закладів, адже з 1 квітня все навантаження неперетворених на комунальні некомерційні підприємства закладів ляже на місцевий бюджет, пише Бліц-інфо.

Виконуюча обов’язки директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ірина Кобельська зауважила, що в області зі 114 медичних закладів 99 набули статус некомерційних підприємств, 6 закладів досі не почали процедуру реорганізації і ще 9 – в процесі ліквідації.

“Однак, три заклади можуть не встигнути перетворитися у комунальні некомерційні підприємства і не отримуватимуть кошти від держави”,– пояснила Кобельська.

Чиновниця також додала, що перший крок – це вибрати медичну інформаційну систему. Для цього потрібно мати обладнання. Наразі лише 50% медзакладів мають комп’ютери.

У свою чергу Денис Шмигаль додав, що критично важливо до кінця року здійснити переведення.

А вже з 1 лютого надати документи до Національної служби здоров’я України. Зокрема, медзаклади повинні мати обов’язкову медичну ліцензію, а також наявність комп’ютерів і підключення хоча б одного ПК до державної системи eHealth.

В області три станції «швидкої» об’єднають в одну

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.