Війна

Що про вас говорить звичка дивитися у смартфон під час розмови

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Звичка перевіряти стрічки соцмереж або робочу пошту під час розмови з кимось називається фабінгом. Напевно, всі з нас хоча б кілька разів за життя так робили – це, звісно, не надто красиво, та загалом не є чимось страшним. Утім, якщо людина має стійку звичку відволікатися на смартфон під час розмови, це може дещо сказати про її психологічний стан.

Психологи, помітивши, що пацієнти навіть під час психотерапевтичних сесій мають звичку перевіряти соцмережі, вирішили дослідити причини цієї поведінки. Для участі в дослідженні запросили 1086 осіб віком від 18 до 76 років. Їх поділили на дві групи – до першої увійшли ті, які самі мають звичку постійно перевіряти смартфони під час розмови. До другої групи – люди, які такої звички не мають і стикалися з подібною поведінкою з боку інших, пише Репортер з посиланням на bit.ua.

З’ясувалося, що фабінг може бути однією з ознак підвищеної тривожности людини, її проблем із самооцінкою та навіть вказувати на депресію. Крім того, гортання стрічки інстаграму під час розмови передбачувано буває ознакою неприязні до співрозмовника, низької зацікавлености в його словах.

Зв’язку між фабінгом та почуттям самотності психологи не знайшли – вони зазначили, що люди, які часто переписуються в соцмережах, сприймають віртуальне спілкування так само серйозно, як реальне. Тому браку спілкування активні користувачі соцмереж зазвичай не відчувають.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.