Війна Люди

Що франківці думають про випробування косметики на тваринах (ОПИТУВАННЯ)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Протест в соціальних мережах березні та квітні змусив задуматись людей над тим чи варто користуватися косметикою, яку тестують на тваринах.

То як проводяться тестування косметичних засобів і чому слід припинити таку забаганку людей на тваринах, пише Репортер. франківці

Спробуйте уявити, як кроликів, мишей та інших тварин тримають у клітці з обмеженнями, щоб потім протестувати на них засоби, якими ви, можливо, будете користуватися. Елементарно – це може бути шампунь для волосся. Якщо крапля цього засобу попаде в очі людини будь-якого віку, може початися подразнення або інші неприємності.

Але в повсякденному житті, багато людей, мабуть, не задумувалось, що цю краплю спеціально наносять в очі маленьким, пухнастим кроликам, щоб потім не допустити зараження очей в людей. Багато тварин страждає від такого тестування, але що ж думають про це франківці?

Опитавши близько десяток людей на вулицях Івано-Франківська – всі висловили свою думку.

В той час, як люди зрілого віку відповідали: «Я не знаю», «Я в цьому не розуміюся» і все в тому дусі, молоде покоління змогло висловити свої міркування ширше. Більшість опитаних людей заперечувала ідею, що тестування зараз справді необхідне, бо вважають, що в сучасному світі й на такому етапі розвитку технологій, можна обійтися без випробовування продукції на тваринах. Тому зараз тестування косметики стало вагомою причиною для захисту тварин.

«Зараз же розвинутий світ і потреби в тестуванні засобів на тваринах – немає. Адже всі знають, що виробляється натуральна косметика, яка дає гарантію на збереження життя тварин», – каже містянин Олег.

Були й ті, хто вважав, що косметику слід тестувати на ув’язнених людях.

«Косметичні засоби, можуть тестуватися, як на мене, і на в’язнях – каже мешканка Івано-Франківська (імені та прізвища просила не вказувати). – Можливо, це звучить жорстоко по відношенню до людей, але, якщо це вбивці, які не жалкували про свої вчинки, то чому б їм не пройти через ці тестування?!».

Зберегти життя

Всі косметичні засоби тестуються на тваринах за низкою ознак – це відсутність алергічної, подразнювальної дій на шкіру, також перевіркою гострої та хронічної токсичності на організм. Часто тварин перевіряють на відсутність подразнення слизових оболонок очей.

«Це трохи болюча і неприємна процедура – наносити каплі на очі тваринам, але якщо засіб гігієнічний, він може не призвести до якихось серйозних ускладнень, – Мар‘яна Федоровська, доктор фармацевтичних наук, фармацевт-провізор. – Тварина страждає тільки від того, що  її тримають в клітці. Тестування проходить покроково, для початку тварину ловлять спеціальними ножицями в області шиї, щоб провести дослідження, потім фіксують хвіст і в місці, де потрібно нанести засіб – обстригають і намащують, наприклад, кремом. Але, в будь-якому випадку, за тваринами доглядають».

Всі тварини живуть повноцінними життями й за дотриманням лабораторних умов.

«Тварин тримають в хороших умовах, вони мають все необхідне для життя – їжа, вода, чистка кліток, єдине, що вони отримують тиск, коли їх беруть на процедуру тестування косметики. Але сама процедура тестування не є болючою, скоріш стресовою для тварин, – пояснює вона. – Інколи їх потрібно піддавати евтаназії і вже після вивчати ознаки крові, різницю в масі органів. Але проводять евтаназію по нормам біоетики і з використанням дози наркозу. Деякі тварини помирають від передозування наркотичними речовинами (пенталу натрію, наприклад). Відповідно опісля всього тестування – у лабораторії зберігають біологічний матеріал. На кроликах і щурах частіше тестуються засоби на слизових оболонках очей, за показниками визначають чи присутній у тварин набряк, почервоніння, сльозотеча – це скоріш відноситься до шампунів.

Кожен обирає, якою косметикою слід користуватися – натуральною чи тією, яка тестується на тваринах. Такі випробовування можуть призвести до вкрай негативних наслідків, навіть до летального випадку.

Авторка: Адріана Зеленко
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.