Війна

Розширили перелік придатних для мобілізації – наказ Міноборони

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Міноборони затвердило новий розклад хвороб, за яким оцінюється придатність до військової служби. Крім того, міністерство  впорядкувало проходження служби обмежено придатними, пише DT.ua.

В Україні розширили перелік придатних для мобілізації - набув чинності наказ Міноборони

В Україні розширили перелік осіб, які можуть бути призвані на службу до війська за мобілізацією, а також спростили вимоги щодо фізичного здоров’я для тих, хто служитиме у десантно-штурмових військах та морській піхоті в особливий період.

Відповідні зміни передбачені наказом Міністерства оборони України, що набув чинності 25 серпня. Йдеться про Наказ МО №490 від 18 серпня, яким затверджені зміни до Положення про військово-лікарську експертизу (ВЛК) у Збройних Силах України.

За інформацією Ukrainian Military Pages, одночасно з постановою про обмежену придатність до військової служби ВЛК тепер має ухвалити постанову про придатність військовослужбовця до служби за конкретною військовою спеціальністю.

Читайте: Офіцер тероборони, франківець Святослав Моспанюк: “Спершу мені просто не хотілось спілкуватись з цивільними”

Порядок проходження служби військовослужбовцями, які визнані ВЛК обмежено придатними, визначається Положенням про проходження громадянами України військової служби у ЗСУ, затвердженим Указом Президента від 10 грудня 2008 року № 1153 та Інструкцією про організацію виконання Положення (наказ МОУ від 10 квітня 2009 року № 170).

Відтепер за «спірними» статтями придатними визнаватимуть усіх, включно з:

  • 2-в – клінічно вилікуваний туберкульоз;
  • 4-в – вірусні гепатити з незначним порушенням функцій;
  • 5-в – безсимптомний ВІЛ;
  • 13-в – хвороби ендокринної системи з незначними порушеннями функцій;
  • 14-в – легкі короткотривалі хворобливі прояви розладів психіки;
  • 17-в – невротичні, пов’язані із стресом і соматоформні розлади при помірно виражених, короткотривалих проявах, з астенічним станом;
  • 21-в – повільно прогресуючі хвороби центральної нервової системи;
  • 22-в – епізодичні та пароксизмальні розлади.

Крім того, спрощено вимоги до здоров’я для служби в ДШВ та морській піхоті в особливий період.

Читайте: Голоси війни. Вікторія Юдковська – про життя під обстрілами та евакуацію в Івано-Франківськ

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський доручив провести комплексну перевірку обґрунтованості ухвалення «рішень військово-лікарських комісій (ВЛК) щодо інвалідності та непридатності до військової служби, які були ухвалені в період із 24 лютого 2022 року та можуть бути повʼязані з корупційними порушеннями».

31 серпня Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що перевірки усіх військово-лікарських комісій будуть завершені через три тижні. Секретар РНБО Олексій Данілов розповів, що майже в 90% випадків порушень ВЛК ставили один і той же діагноз – відсутність нирки.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.