Війна

РНБО просить ВР запровадити надзвичайний стан по всій території України

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Рада національної безпеки та оборони просить Верховну Раду запровадити надзвичайний стан по всій території, крім Луганської та Донецької областей.

Про це повідомив секретар РНБО Олексій Данілов під час брифінгу 23 лютого, повідомляє Репортер з посиланням на Громадське.

Надзвичайний стан вводиться на 30 днів, але у разі необхідності президент може продовжити його ще на 30 днів.

Як пояснив Данілов, на території Донецької та Луганської областей діє окремий режим, тому там НС не вводиться: «Там він введений доволі давно, починаючи з 2014 року».

Зокрема, йдеться про посилення охорони громадського порядку та обєктів, які забезпечують життєдіяльність населення, народного господарства, додаткове обмеження руху транспорту, огляд машин, перевірку документів людей. Секретар РНБО запевнив, що на життя людей НС ніяк кардинально не впливатиме.

Данілов наголосив, що у залежності від територій будуть ухвалюватися «посилені» чи «пом’якшені» заходи, які прописані у законодавстві про правовий режим.

«Це превентивні питання для того, щоб у країні зберігався спокій, щоб у нас працювала економіка. Ми неодноразово казали: головне завдання, яке перед собою ставить Росія ㅡ це через внутрішню стабілізацію досягти своєї мети. Для запобігання цьому було ухвалене таке рішення», ㅡ сказав Данілов.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні