Війна

Прикарпатський топінамбур планують постачати у Сінгапур

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Топінамбур — унікальна рослина, однак внутрішній ринок споживання топінамбуру та продукції з нього ще достатньо не сформований. Наразі продукцією прикарпатців зацікавилися навіть за кордоном.

Про це розповів Богдан Кобринський, технічний директор та співвласник НВП «Індуктор», пише Agravery.

«Внутрішній ринок споживання топінамбуру ще достатньо не сформований. І на те є одразу декілька причин. Перша — це відсутність в Україні потужних агровиробників, які б вирощували топінамбур. Неабияк впливає на формування ринку і вибагливість культури до термінів та умов зберігання, а ще — практична відсутність переробної галузі», — зазначає Кобринський.

Зазначимо, що підприємство Богдана Кобринського одне з небагатьох в Україні, які не тільки успішно вирощують топінамбур, але й займаються переробкою цієї культури. З топінамбура тут виробляють порошок, який застосовують в якості дієтичної добавки та використовують у медичних цілях, оскільки рослина містить природний інулін.

«Наразі продукцією українців зацікавилися навіть за кордоном. Зараз ведуться переговори з Сінгапуром. Поставка буде йти на азійські країни», — додав підприємець.

Зауважимо, що особливо закордонних покупців цікавить органічна продукція, на неї й роблять акцент підприємці з Івано-Франківщини.

«Ми не використовуємо мінеральні добрива — вирощування за нашою технологією передбачає тільки витяжки сапропелю і мульчування. Зараз у нас засаджено 10 гектарів під органіку — це буде поставка в Йорданію», — підкреслив технічний директор та співвласник НВП «Індуктор».

Крім того, топінамбур, ще й безвідходна культура. Верхня частина рослини теж доволі затребувана — можна використовувати як комбікорм для аквакультури. Наразі зелена маса йде на силос для відгодівлі бичків і доволі успішно застосовується. За даними ферми в Одеській області, після використання такого типу кормів, приріст за добу зріс з 0,8 до 1,2 кг.

«При вирощуванні топінамбура, тільки з гектара можна отримати щонайменше 10 тонн сухого подрібленого стебла. В залежності від урожайності його кількість може варіюватися. Однак всі, хто збирається вирощувати топінамбур, можуть на додачу ще й будувати цех з переробки подрібненої тріски або ТЕЦ (котельню) на альтернативних видах палива», — коментує Кобринський.

За словами експерта, на території області планують будувати так званий «іграшковий» завод. Там випускатимуть екоіграшки. Робитимуть іграшки з органічного полімеру, який виготовлятимуть саме з топінамбура. В планах виробництво найдорожчої тканини у світі — лікувальної екотканини з топінамбураПроект тільки на стадії розробки. Втілюватимуть в життя його спільно з іноземними компаніями. А ось вироблятимуть тканину скоріш за все на півдні України.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.