Війна

Прикарпатські медики врятували життя молодій жінці з найважчою формою інсульту (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У нейрохірургічному відділенні  КНП Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради за допомогою новітніх технік лікування рятують пацієнтів  із найважчими видами інсульту – ішемічного.

Про один із таких випадків розповіла лікарка закладу Lilya Martyn, пише Репортер.

“Молода дівчина 24р., спортивної будови та без будь-яких симптомів напередодні, як зазвичай вранці почала працювати із комп’ютером. Близько 8:30 її було знайдено біля нього без свідомості та втратою рухів у правих кінцівках. Хвора була доставлена у КНП ЦМКЛ “Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня” у важкому стані із паралічем кінцівок та порушенням свідомості. Проведено КТ головного мозку на якому не було змін, що вказувало на гострий ішемічний інсульт, який ще не видимий у такий ранній період. Хворій негайно було впроваджено протокол тромболізису із застосуванням розчину «Актилізе», але нажаль тромб не вдалося розчинити фармакологічно”, – пише жінка.

Медики, знаючи про катастрофічні наслідки такого інсульту та важливість кожної хвилини для порятунку мозку, негайно проконсультувалися із нейрохірургом про можливе проведення прямого черезсудинного видалення тромбу, так званої тромбекстракції. Така операція є найновішим досягненням у лікуванні гострого ішемічного інсульту у світі, але вона ефективна тільки в перші 4-6 годин, коли ще не втрачено головний мозок.

“Пацієнтка негайно була доставлена прямо в рентгенопераційну обласної лікарні. Час від початку інсульту був не більше 3 годин, що давало велику надію на порятунок головного мозку. Була закрита тромбом найважливіша артерія, що харчує мозок, а саме – середня мозкова артерія зліва. Тотальне закриття якої призводить до повної втрати мови та паралічу правих кінцівок практично на все життя. А у більше між 50% хворих закінчується смертю. Нейрохірургом Андрієм Мартином використано методику так званої подвійної тромбекстракції, яка є найнадійнішою із операцій та прийнятою як золотий стандарт у розвинутих країнах світу. Полягає вона у використанні спеціальних стент-ретріверів у поєднанні з великого тиску відсмоктуванням”, – додає Lilya Martyn.

На п’ятий день після операції пацієнтку із незначними елементами порушення мови та легкій слабості виписали зі стаціонару, а вже за тиждень вона самостійно прийшла на огляд.

“Пацієнтка із незначними елементами порушення мови та легкої слабості в правих кінцівках на 5-й день виписалася із стаціонару, а вже за тиждень прийшла самостійно на огляд та розмовляла. На даний час рухи в кінцівках повністю відновлені, самостійно ходить, є незначне затруднення у мові, яке безумовно мене за кілька тижнів. Відео пацієнтки при виписуванні із стаціонару, яке за дозволом батьків долучаємо. Вони сказали нехай всі бачать, що може наша медицина Прикарпаття та не гають ні хвилинки при інсульті, який може спіткати, як бачити, всіх”, – підсумувала лікарка.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.