Війна

Профілактичне УЗД молочних залоз ― запорука здоров’я

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ультразвукове дослідження молочних залоз ― це діагностичний метод, який дає можливість виявити зміни в структурі і судинах грудних залоз. З процедурою можна ознайомитися на сайті https://urosvit.com/ultrazvukove-doslidzhennya/uzd-molochnyh-zaloz-lviv/ УЗД грудей у Львові.

Навіщо робити УЗД молочних залоз?

Ультразвукова діагностика молочних залоз найчастіше призначається після консультації з лікарем мамологом. Для профілактики рекомендується проводити ультразвукову діагностику грудей не рідше одного разу на рік, що дозволяє своєчасно виявити доброякісні утворення і, як наслідок, уникнути розвитку онкологічних захворювань.

За допомогою УЗД обстеження можливо виявити:

  • рак молочної залози ― ультразвукова діагностика дозволяє виявити значно більше відхилень, ніж магнітно-резонансна томографія або мамографія;

  • гінекомастія (у чоловіків) ― УЗД дозволяє визначити, внаслідок чого відбулося збільшення грудних залоз у чоловіків: через розростання тканин залоз чи через надмірне відкладення жиру;

  • кіста молочної залози і фіброзно-кістозна мастопатія ― УЗД дозволяє визначити форму, розмір і місце розташування кістозних утворень, а також зміни в лімфовузлах. У 90% випадків своєчасно і правильно поставлений діагноз дозволяє уникнути рецидивів даних захворювань;

  • лактостаз і мастит ― найчастіше дані захворювання виникають у жінок, що годують. УЗД дозволяє диференціювати ці захворювання, перше з яких виникає в результаті неправильної роботи молочних залоз, а друге найчастіше викликається потраплянням інфекції в організм.

Кому необхідно пройти УЗД молочної залози?

Щоб запобігти розвитку і уникнути ускладнень вищеописаних захворювань, лікарі призначають УЗД молочних залоз при наступних симптомах і скаргах пацієнта:

  • збільшення лімфатичних вузлів в області пахвової впадини;

  • припухлості і ущільнення в молочних залозах, в області пахв, в районі плечей з боку грудей;

  • зморщені, втягнуті, припухлі або ущільнені соски;

  • лущення шкіри в області грудних залоз;

  • кров’янисті або гнійні виділення;

  • зміна об’єму, форми або структури грудної залози;

  • біль і дискомфорт в області залоз;

  • утворення западин на грудних залозах при підніманні рук вгору.

Крім перерахованих симптомів, ультразвукова діагностика молочних залоз в обов’язковому порядку призначається жінкам перед або після проведення операцій по збільшенню, зменшенню чи видаленню грудей.

Як проходить дослідження

Під час ультразвукового дослідження пацієнт лягає на лікарняну кушетку, на область грудей наноситься спеціальний гель. Лікар переміщує відповідний датчик по поверхні грудних залоз. У пацієнтів з патологічно збільшеним розміром грудей (гігантомастіі) обстеження проводиться в стоячому або сидячому положенні. Під час такого обстеження необхідно тримати руки піднятими вгору. Залежно від типу ультразвукового дослідження воно може тривати від 10-15 до 40-60 хвилин.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.