Стрілки годинників будуть переведені на годину назад вже 27 жовтня.
Щороку Україна переводить стрілки годинників з літнього на зимовий час, і 2019 рік не стане винятком. Традиційно перехід на зимовий час відбувається наприкінці жовтня, пише УНІАН.
Перехід на зимовий час, як і на літній, регламентується відповідною постановою Кабінету міністрів України. Згідно із ним, стрілки годинників потрібно перевести на годину назад в останню неділю жовтня о 4 годині ранку.
Отже, цієї осені Україна перейде на зимовий час у ніч з суботи на неділю, 27 жовтня. Таким чином, у цю ніч українці зможуть поспати на годину довше.
Більшість сучасних гаджетів автоматично переводять годинники на новий час. А ось стрілки механічних годинників краще перевести перед сном, аби вранці не переплутати час і не пропустити важливої зустрічі чи поїздки.
Як полегшити перехід на нові часові умови: поради
Медики та науковці довели, що переведення годинників негативно впливає на здоров’я людини. Різка зміна часового режиму призводить до стресу, який, своєю чергою, спричиняє низку негативних симптомів.
Аби добре почуватися після переведення годинників, фахівці виробили ряд простих рекомендацій, яких варто дотримуватися.
Читайте також: Храм ховає таємниці. Що нового знайшли археологи у церкві Пантелеймона на Прикарпатті (ФОТО)
Так, за тиждень до переведення годинників рекомендується зменшити фізичне навантаження. Не слід затримуватися на роботі й не братися за важку працю. Це потрібно, щоб запобігти перевтомі.
Також варто скоригувати режим сну заздалегідь. Зокрема, фахівці радять хоча б за тиждень до переходу на зимовий час почати лягати спати на 15 хвилин пізніше, ніж зазвичай.
Потрібно більше гуляти на свіжому повітрі, а перед сном провітрювати спальню.
Окрім того, треба стежити за своїм раціоном – не вживати жирну їжу, алкогольні напої та уникати кави з кофеїном. Натомість краще пити трав’яний чай і, звичайно ж, воду.
Чи переводять годинники інші країни світу
Переводять годинники не лише в Україні, у світі також існує така практика, однак більшість країн уже відмовилися від зміни часу. Зокрема, більше не хочуть переводити годинники європейці. Країни Євросоюзу мають намір скасувати перехід на літній і зимовий час, починаючи з 2021 року. В Україні, свого часу, також спробували відмовитися від переведення годинників. Восени 2011 року Верховна Рада ухвалила зробити літній час постійним. Однак невдовзі скасувала це своє рішення.
Comments are closed.