Війна

“Омікрон” найважче переносять діти до року – франківський педіатр

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Захворювання COVID-19, викликане штамом “омікрон”, найважче переносять діти до року – у них швидко розвивається важка пневмонія.

Про це Укрінформу розповіла дитяча лікар-імунолог, доцент кафедри «Педіатрія» Івано-Франківського національного медуніверситету, кандидат медичних наук Ольга Урбась, передає Репортер.

Omicron.(IANS Infographics)

«Найбільша сьогодні проблема в тому, що хворіють і важко переносять Омікрон діти до року. Є дуже багато пневмоній. Вони важкі і мають швидкий розвиток. Особливо в тих дітей, які знаходяться не на грудному вигодовуванні», – зазначила Урбась.

За її словами, сьогодні багато немовлят поступають до медзакладу через реанімаційне відділення. Важка пневмонія може протікати 6-8 тижнів. Старші діти, додала лікар, Омікрон переносять легше.

«Омікрон – це, найперше, швидка поширеність. Інкубаційний період складає до 3-х днів. Друга особливість – дуже часто спостерігається повторна зараженість. Діти хворіють, ніби одужали, а за місяць хворіють повторно. Тобто, є швидка мутація. Часто здається, що вже приходить одужання, але на 7-10 день хвороби стає гірше. Це стосується і дітей, і старших людей», – зазначила Урбась.

Вона розповіла, що клінічні ознаки Омікрону дуже схожі на просте простудне захворювання. Серед перших ознак зараження є прості катаральні явища глотки: болі і першіння в горлі, охриплість, кашель. А вже серед наслідків Омікрону у дітей сьогодні спостерігають перикардит, або запалення навколосерцевої сумки.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.