Війна

“Народний супутник Притули” вже дає результати на полі бою – Резніков

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Завдяки коштам українців підтримка з космосу вже дає результати на полі бою, пише міністр оборони України Олексій Резніков. Недавно він провів робочу зустріч з Сергієм Притулою за участі представників Міноборони та ГУР МО. Серед іншого, обговорили практичні результати безпрецедентного проєкту, який був реалізований влітку.

"Народний супутник" Притули вже дає результати на полі бою - Резніков

Нагадаємо, завдяки пожертвам українців ЗСУ отримали доступ до інформації з угрупування супутників компанії ICEYE. Один супутник уже повністю працює на потреби оборони. Ще майже 20 залучаються, коли є необхідність.

Коли у червні Міноборони запропонувало скерувати кошти, зібрані для придбання байрактарів, на посилення засобів космічної розвідки, ми очікували якісного підвищення спроможностей наших військ. Наразі усі наші очікування повністю справдилися, – пише Олексій Резніков. – Сили оборони України, насамперед – бойові бригади ЗСУ, вже деякий час отримують потік даних з супутників ICEYE. Знімки безпосередньо розшифровують та опрацьовують фахівці воєнною розвідки Міноборони, які пройшли відповідне навчання.

За словами міністра, лише за перші два дні роботи супутника було виявлено понад 60 одиниць бойової техніки, яку ворог намагався замаскувати у лісосмугах та за іншими перешкодами. Її виявили тому, що супутники ICEYE збирають інформацію за технологією Synthetic aperture radar (SAR). Цю техніку було б дуже складно або неможливо помітити засобами оптичних супутників.

Читайте: Замість «Народних Байрактарів» Притула купив супутник для ЗСУ (ВІДЕО)

Натомість координати «схованого» були оперативно передані для нанесення вогневого ураження. Зокрема, у районі н.п. Хрещенівка та Українка на Херсонщині, а також поблизу Новоселівки на Донеччині.

За два дні ворог втратив техніки на більшу суму, ніж коштує весь проєкт з супутниками.

Але головне – це допомагає зберегти життя наших воїнів, які безцінні, – каже Резніков. – Що варто розуміти стосовно переваг, які надають супутники ICEYE?

  • По-перше, Україна отримала можливість комбінувати дані оптичних супутників від партнерів та дані SAR. Це принципово збільшує нашу здатність виявляти та наносити ураження російським окупантам. Супутники з технологією SAR стають особливо актуальними восени та взимку, коли погана погода, хмарність чи сніг. Для них немає різниці – день чи ніч. Тому ворог не сховається.
  • По-друге, саме наші військові визначають, звідки й коли отримувати потрібні дані. Наразі здійснюється систематичний моніторинг основних районів ведення бойових дій на півдні та сході.
  • По-третє, відомості надходять від аналітиків до бойових підрозділів дуже швидко. Російським окупантам буде складніше приховувати свої наміри, це ще більше ускладнить їхню логістику.

Читайте: Народний супутник: у ЗСУ пояснили, яку перевагу над ворогом отримали

Тому ще раз хочу подякувати усім, хто долучився до фінансування цієї ініціативи, команді Фонду Сергія Притули – за її втілення, підприємцю Максиму Полякову – за дуже важливе сприяння, – зауважує Олексій Резніков. – Це – реальний внесок у зміцнення оборони України завдяки технологічній перевазі. Адже у російських військ таких можливостей немає.

Крім того, міністр подякував “усій волонтерській спільноті за різнобічну, потужну, компетентну підтримку наших воїнів”.

Коли героїчна та професійна армія спирається на такий народ – перемога України неминуча, – додав Резніков.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.