Війна

На ЗАЕС є ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин – Енергоатом

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Станом 6 серпня Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки. Про це повідомляє пресслужба НАЕК «Енергоатом» у Telegram, передає Репортер.

«Подвійний обстріл ЗАЕС російськими військами з РСЗВ протягом одного дня, 5 серпня, спричинив серйозний ризик для безпечного функціонування станції. У результаті атаки на Запорізьку АЕС на одному з енергоблоків спрацював аварійний захист, відключений один із трьох працюючих енергоблоків», – йдеться в повідомленні.

В Енергоатомі наголосили, що внаслідок обстрілів серйозно пошкоджено азотно-кисневу станцію та об‘єднаний допоміжний корпус. Залишаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, також високою є пожежна небезпека.

«Український персонал станції продовжує працювати та докладати усіх зусиль для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, а також ліквідації наслідків пошкоджень», – наголосили в НАЕК.

Як повідомлялося, російські загарбники 5 серпня двічі здійснили обстріл у бік ЗАЕС. О 14.30 зафіксовано три вибухи біля промислового майданчика ЗАЕС. Ворог влучив у високовольтну лінію зв’язку 330 кВ ВРП автотрансформатора ЗАЕС.

Ввечері загарбники вдруге обстріляли Запорізьку АЕС, зафіксовано три влучання на майданчик станції.

Обстріл був здійснений по магістралі, що транспортує водень на ЗАЕС, виникла пожежа.

Читайте також: Окупанти в Енергодарі влаштували чергову провокацію: стріляли у бік ЗАЕС

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні