Історія Війна

На Прикарпатті відновлять австрійські укріплення часів Першої світової

Google+PinterestLinkedInTumblr
У вівторок, 7 вересня, в рамках реалізації проекту «Австрійські доти в Богрівці – свідки Великої війни (1914 – 1918 рр.)» відбулась пресконференція, на якій анонсували формат проекту.

Мова йде про відновлення великої оборонної лінії часів Першої світової війни, яка стане частиною туристичної локації, інформує Бліц-Інфо.

Селищний голова Солотвинської громади Манолій Піцуряк розповідає, що громада охоплює 12 населених пунктів, всі села знаходяться в гірській території. Одне з них – Богрівка, в якому і реалізовуватимуть проєкт.

«Богрівка – маленьке село, має близько 850 жителів. Проблем є багато різного типу, але ми не є байдужими до тих ідей, які розвивають громаду. На оборонній лінії на двох фронтах воювали наші українські вояки. Поки є погода ми повинні зробити перші кроки»,- ділиться Піцуряк.

Голова комунального підприємства «Пам’ять» Василь Тимків розповідає, що в Богрівці є дев’ять бетонованих ДОТІВ. У рамках проєкту спершу хочуть відновити триповерховий ДОТ.

«ДОТИ тоді робились на совість і столітня давність їм мало що нашкодила. Тому наше завдання – зробити ряд заходів, які б унеможливили руйнування. Більшу увагу ми приділимо внутрішній частині. Плануємо взятись за міжповерхове перекриття, відновити штукатурку, встановити макет зброї. Велика частина роботи буде приділена оновленням окопів. Хочемо відновити два зигзагоподібні ареали цих окопів. Це буде перший унікальний приклад реконструкції історичної спадщини Першої світової війни. Сподіваємось, інші територіальні громади візьмуть це за зразок»,- розповідає історик.

Своєю чергою керівник «Поступового гурту франківців» Сергій Адамович анонсував волонтерську акцію, до якої залучатимуся всі охочі.

«ДОТ буде відновлювати підприємцем який виграє тендер, але паралельно ми відтворимо бойове середовище так, як воно виглядало 100 років тому. Волонтерська акція відбудеться приблизно на початку жовтня, ближче до акції дату повідомлять у мережі»,- зауважив Адамович.

На реалізацію проєкту область виділила 250 тисяч область, ще 67 тисяч – Солотвинська селищна рада.

Проєкт здійснюється у рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яку реалізує Асоціація “Єврорегіон Карпати – Україна” у рамках проєкту «Карпатська мережа регіонального розвитку», що реалізується спільно Міністерством розвитку громад та територій, Закарпатською, Івано-Франківською, Львівською, Чернівецькою обласними адміністраціями та Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» і фінансується коштом державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримки регіональної політики України.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.