Війна

На Прикарпатті СБУ зірвала плани Кремля щодо «народних республік» на Західній Україні

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
СБУ зірвала плани Кремля щодо «народних республік» на Західній Україні

СБУ затримала організатора та ключових осіб мережі на Івано-Франківщині. За інформацією спецслужби, в західних і центральних областях вони мали завербувати понад 500 зрадників, пише Репортер з посиланням на пресслужбу СБУ.

За інформацією української спецслужби, до «Федеративної республіки Україна» мали увійти наступні області: Івано-Франківська, Закарпатська, Львівська, Тернопільська та Чернівецька.
Логіка створення псевдоутворення – розхитати ситуацію в тилу українських військових. А саме – в тих областях, які не вдається захопити силами регулярної армії РФ.
За задумом окупантів, створення псевдоресупбліки позбавило б Збройні сили України підтримки та забезпечення з тилу.
СБУ затримала організатора та ключових осіб мережі на Івано-Франківщині. За інформацією спецслужби, в західних і центральних областях вони мали завербувати понад пів тисячі зрадників.
“Сепаратисти планували дискредитувати та позбавити підтримки суспільства силовиків. Інспірувати недовіру до правоохоронних органів. Далі озброєні сепаратисти мали ліквідувати ключових керівників силових органів і представників влади. Після цього в регіонах планувалося спочатку захопити адміністративні будівлі та проголосити «народні республіки» за зразком так званих «Л/ДНР», а потім об’єднати їх у нову підконтрольну Росії державу”, – йдеться у повідомленні.
СБУ виявила в організатора готові маніфести до армії, силовиків та цивільного населення України із закликами переходити на їхню сторону. Крім того, знайдено звернення до іноземних держав про вимогу визнання нового «анклаву».
Спільники заколотника дали покази на нього, з організатором проводяться слідчі дії.
За статтею 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу зраднику та його пособникам загрожує 10 років ув’язнення.
Викриття зрадників провело Управління СБУ в Івано-Франківській області спільно з Івано-Франківською обласною прокуратурою.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.