Війна

На Прикарпатті браконьєри вбили рідкісного червонокнижного птаха (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
В одному із мисливських угідь області браконьєри підстрелили рідкісного птаха – скопу.

Про це у facebook повідомив заступник директора з наукової роботи Галицького НПП Володимир Бучко, передає Репортер.

Фото зі сторінки Володимира Бучка.
“Знову у мисливських угіддях вбивають рідкісних птахів. Скопа (ЧКУ) підбита браконьєрами 5.09.2021 р. на риборозплідних ставках в околицях с. Мижріччя, Долинський р-н, Івано-Франківська обл. Кільце металічне – Музею зоології Хельсенкі(Фінляндія) М-74967. Кольорове жовте – TAN. На жаль птах не вижив”, – написав Бучко.

Скопа́ (Pandion haliaetus) — хижий птах, єдиний вид родини скопових (Pandionidae). Харчується здебільшого рибою. Це великий хижий птах з характерним забарвленням: верх чорно-сірий, низ білий з темною поперечною смугою впоперек грудей, голова біла з чорною широкою смугою через око. Крила довгі і широкі. Знизу на згинах крил темні плями.

Ширяючий птах тримає крила дещо зігнутими кінцями донизу і віддалено нагадує мартина. Хвіст вузький, короткий, знизу на ньому видно нерізкі смуги. На потилиці має чуб. Очі жовті.

Самки більші за самців, однак забарвлені вони однаково, хоча часто у самок темніша і ширша смуга на волі, довжина 56 — 62 см, розмах крил 147 — 168 см, вага 1,3 — 1,9 кг.

У молодих особин на спинній стороні вохристо-білуваті кінці пір’їн.Голос — голосне «кай-кай-кай» у період токування. Крик хвилювання — уривчасте і швидке «кі-кі-кі».

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.