Війна Соціум

На Бурштинському півострові зафіксували трьох рідкісних каченят (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Виводок з трьох рідкісних каченят і їхню маму зафіксували камери на Бурштинському водосховищі.

Про це повідомили на сторінці Waterbirds. The Halych National Park. The Burshtyn Water Reservoir, інформує Репортер.

Чернь червонодзьоба (Netta rufina) – вид заресений до Червоної книги України. Ареал тягнеться від Піренейського півострова до Центральної Азії. В Україні це рідкісний гніздовий птах степової смуги (приморські райони Азово-Чорноморсь-кого регіону). Найбільш стабільні гніздові осередки розташовані в нижній течії Дунаю, на Сиваші й озерах Нижнього Дністра.

“В Івано-Франківській області відомі дуже спорадичні знахідки в рівнинній частині (Прут-Дністровське межиріччя, Опілля). Місця перебування – різноманітні водойми, насамперед зі стоячою водою. До цього часу, на Івано-Франківщині вважався пролітним і зимуючим видом. На півдні України ці птахи гніздяться в місцях (затоки, озера, канали, стариці, риборозплідні ставки тощо), зарослих прибережно-водною рослинністю”, – йдеться у повідомленні.

Читайте: Хто на озері господар або Чому у Франківську не народжуються лебеді (ФОТО)

Повна кладка налічує 6–14 яєць, які самка насиджує 26–28 діб. Молоді особини набувають здатності літати на 45–55 добу. Після закінчення репродуктивного періоду самці мігрують до місць линяння, які розташовані на значній відстані від гніздових територій. Самки линяють у місцях гніздування. Основу раціону складають різноманітні водяні рослини.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.