Війна

Ліхтарі: види, принцип роботи, критерії вибору

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ліхтарик або ручний ліхтар застосовується для різних цілей: у побутових умовах, будівництві, поїздках, походах, для трекінгу та кемпінгу. Таке джерело світла, як правило, відрізняється компактністю, що дозволяє завжди мати його при собі.

Ліхтарик замінив раніше використовувані для аналогічних цілей масляні та гасові лампи. Його переваги, у порівнянні зі застарілими лампами, такі: робота від батарейки, легкість, універсальність, мобільність.

Сьогодні на ринку освітлювальних приладів представлено широкий асортимент ліхтариків. Вибирати джерело світла слід під конкретні завдання та враховуючи характеристики, які є важливими для ваших цілей.

Про те, на що насамперед слід звертати увагу при виборі ліхтарика, читайте далі.

Джерело живлення

Важливим критерієм, яким вибирається ліхтар, є тип живлення його лампи. На вигляд елемента живлення всі джерела світла можна розділити на три типи.

  • Ліхтарі на батарейках

Освітлювальний прилад, оснащений батарейками, є найдешевшою моделлю. Він має невелику вагу та не вимагає підзарядки. Якщо батарейки «сідають», для подальшої експлуатації ліхтарика купується новий комплект. Подібний тип підходить у тому випадку, коли йдеться про рідкісне використання.

  • Моделі з акумулятором

Ліхтар із акумулятором більш практичний, ніж модель з батарейками, так як його можна заряджати від електричної мережі. Для цього виріб комплектується спеціальним кабелем, призначеним для підключення до мережі 220 вольт. Однак, на відміну від батареї, прилад з акумулятором має трохи більшу вагу.

  • Ліхтарики з ручним «приводом»

У моделей з динамо-підзарядкою відсутнє накопичувальне джерело живлення. Щоб ліхтар давав світло, вам потрібно виробляти енергію вручну: динамо-машина поводиться за допомогою активної роботи кисті руки. Якісно виконаний пристрій прослужить не один десяток років.

Тип використовуваних ламп

При виборі ручного ліхтаря приділити увагу необхідно джерелу його світіння. У ліхтариках використовуються такі види ламп:

  • Накалювання. Подібний тип сьогодні дуже рідко зустрічається у продажу. Це з тим, що лампа розжарювання має чимало недоліків, серед яких низький ККД, недовговічність.
  • Галогенна. За технічними характеристиками та експлуатаційними властивостями галогенні моделі вдвічі перевищують лампи розжарювання.
  • Світлодіодна. Головним плюсом LED-лампи є тривалий термін експлуатації – близько 50 000 годин у режимі 24/7. Крім того, світлодіодний виріб має високий ККД, не сильно нагрівається і не потребує спеціальної утилізації.

У магазинах освітлювальних пристроїв можна зустріти ліхтарики з ксеноновими лампами. Подібні моделі відрізняються найвищою яскравістю свічення, порівнянної з автомобільними фарами. Однак у зв’язку з великою споживаною потужністю до акумуляторної батареї пред’являються більш високі вимоги.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.