Війна

Канабіс здатний лікувати від коронавірусу: правда чи вигадка?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
«Канабіс лікує коронавірус», — такі заголовки ми вже побачили у деяких ЗМІ та саме такі матеріали надсилають нам читачі із запитаннями, чи правда це. Ми перевірили. І ось що віднайшли.

Вчені з України, які працюють у Канаді, виявили лікувальні спроможності деяких різновидів канабісу. Про це повідомляє авторитетне британське видання The Daily Mirror, пише КавунCity.

Отже, у матеріалі британського таблоїду йдеться про те, що вчені з Летбриджського університету (Канада) стверджують, що виявили сильні різновиди канабісу, які могли б допомогти запобігти, а потім лікувати COVID-19.

Вчені зазначають, що здійснили величезний прорив у пошуку лікування коронавірусом — у вигляді канабісу. Вони кажуть про те, що, як видається, різновиди впливають на шляхи ACE2, які вірус використовує як ворота до організму.

В інтерв’ю про це журналістам повідомили вчені з канадського університету Ігор та Ольга Ковальчук.

Ольга Ковальчук — завідувачка кафедри молекулярної біології університету м. Летбрідж (Канада), провідна науковиця Канадського шнституту досліджень здоров’я (CIHR), співзасновниця Інституту епігенетики у штаті Альберта. Ольга Ковальчук є вихованицею кафедри медичної біології та медичної генетики Іванофранківського Національного медичного університету та безпосередньо наукової школи професорки, завідувачки кафедрою професорки Лариси Ковальчук.

Вперше в світі науковці Ольга Ковальчук та Ігор Ковальчук спільно з швейцарськими колегами інституту молекулярної біології ім. Фрідріха Мішера розробили технологію використання трансгенних рослин Arabidopsis thaliana як маркерів забруднення довкілля радіонуклідами, що було підтверджено Європатентом. Джерело.

Отже, за даними дослідників, каннабіс може зменшити точки проникнення вірусу в організм до 70%.

Ігор Ковальчук наголосив «Калгарі Геральд»: «Отже, у вас є більше шансів боротися з цим. Наша робота може мати величезний вплив — існує не так багато препаратів, які можуть знизити інфекцію на 70 до 80 відсотків».

Дослідники визнають, що потрібні додаткові дослідження, але кажуть, що каннабіс можна використовувати для розробки профілактичних методів лікування «у вигляді засобів для полоскання рота та горла».

Враховуючи нинішню епідеміологічну ситуацію, яка швидко розвивається, необхідно враховувати всі можливі терапевтичні можливості та шляхи

А може навпаки?

Те саме видання The Daily Mirror повідомляє і про іншу думку дослідників. Інші експерти попередили, що куріння конопель може насправді підвищити ризик коронавірусу.

Виступаючи перед SF Weekly, доктор Стентон Гланц з Центру досліджень та освіти та контролю за тютюновим кодом UCSF, сказав: «Куріння або вейпінг не спричиняють грип. Але курці та пасивні курці більш схильні захворіти. Прямих даних про COVID не так багато. Але є багато доказів того, що куріння і вейпінг пригнічують імунну функцію в легенях».

Так рятує канабіс від коронавірусу чи ні?

Таке припущення дійсно є серед вчених. Але необхідні подальші дослідження для того, аби довести цю тезу. Таким чином, новина про можливі лікувальні дії канабісу від коронавірусу правдива, але доказів, що це дійсно лікує, наразі немає. Тож чекаємо.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.