Війна

Франківців запрошують на виставку про Бога і перемогу (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Унікальні старовинні експонати, роботи художників сучасності та малюнки малечі. Усе це поєднали на мистецькій виставці «Бог між нами. Переможемо разом».

За словами реставратора, автора проєкту Валерія Твердохліба, виставка – це майданчик для роздумів на тему участі Бога в нашому воєнному житті. Про це йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.

Ідея була така – молитва дії, – говорить Твердохліб. – Не просто молитися, а діяти. Робити конкретні кроки. Робити рухи, які дозволять нам перемогти. А для цього кожен має свій фронт. Художник має малювати, продавати картини і відправляти гроші, волонтер возить машини. Тут така глобальна річ, і кожен може побачити щось своє.

На виставці представлені твори сакрального мистецтва з проєкту «Врятуємо скарби разом», а саме старовинні скульптури та ікони. Поруч із цими реліквіями розміщуються і роботи сучасників.

Олена Приходько, художниця-реставраторка з Ірпеня каже, у своїх роботах прагнула максимально наблизити глядача до відчуттів, які довелося пережити самій. Її експозиція «Ірпінь – секретики» зібрала чимало уваги.

Порушити тему життя та смерті наважився і відомий харківський художник Нікіта Тітов. Його інсталяція «Крила» говорить сама за себе. Як каже автор, ідея виникла, щойно зайшов до цієї зали.

Ця думка виникла в той час, коли почув звістку про загибель сина моєї подруги – Романа Ратушного, – говорить Нікіта Тітов. – І настільки було боляче, що якось хотілось це сказати, висловити. І мені захотілося за допомогою таких простих символів вшанувати пам’ять усіх, хто загинув.

Організувати виставку допомогли компанія Blago developer та університет Короля Данила.

Війна зараз йде не тільки на передовій, але й на культурному фронті, – говорить співорганізаторка арт-проєкту Діана Великочій. – Так ми пропагуємо українські християнські цінності. І нам здалося доречним підтримати митців і наших і з Ірпеня, Бучі та Харкова. Допомогти власне у реконструкції залу, аби вони мали можливість представити свої роботи. І кожен по-своєму в інсталяціях, картинах, мозаїках показав своє бачення того, що відбувається зараз.

Триватиме виставка до зими, проте, зазначають організатори, інсталяції можуть дещо змінюватися. За цей час планують проводити як персональні екскурсії, так і групові.

Вірні Україні. У Франківську дружина “азовця” Наталя Волкова бореться за визволення чоловіка з полону

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні