Фахівці Держенергонагляду у листопаді взяли участь у роботі комісій з розслідування технологічних порушень на Бурштинській ТЕС через пошкодження обладнання, що зі свого боку призвело до відключення в аварійний ремонт енергоблоків Бурштинської ТЕС.
Заходи відбулись відповідно до листа секретаря РНБО від 25 жовтня щодо виконання завдань, визначених пунктом 1 «Про стан справ в енергетичній сфері». Про це повідомляють у Держенергонагляді, передає Репортер.
У ході розслідування було оглянуто обладнання енергоблоків. Станом на 3 грудня склали 11 актів розслідування технологічних порушень на енергоблоках Бурштинської ТЕС.
Також за результатами роботи комісій встановлено, що основні причини виникнення технологічних порушень на Бурштинській ТЕС пов’язані з помилковими діями персоналу станцій під час експлуатації обладнання та неякісним ремонтом обладнання, що призвело до пошкодження зварних з’єднань й елементів поверхонь нагріву.
За результатами попередніх повідомлень про технологічні порушення, які сталися на енергоблоках № 1 та № 8 Бурштинської ТЕС, Держенергонаглядом буде додатково проведено позапланову перевірку, у ході якої, зокрема, перевірятиметься стан системи золошлаковідведення.
Нагадаємо, що наразі Держенергонагляд проводить позаплановий захід на об’єктах Бурштинської ТЕС (за участю представників ПрАТ «НЕК «Укренерго» та СБУ) з метою з’ясування причин технологічного порушення, що сталося 28 листопада, у зв’язку з відключенням енергоблоку № 7.
Такі дії здійснюються на виконання доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля від 22.11.2021 року стосовно здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктами господарювання, які провадять господарську діяльність, пов’язану з виробництвом електричної енергії, вимог законодавства у сфері електроенергетики.
Як повідомлялось раніше, Держенергонагляд за підсумками раніше проведених заходів нагляду (контролю) змушений констатувати, що на багатьох ТЕС, і на Бурштинській у тому числі основною причиною відмов обладнання є невиконання у повному обсязі ремонтних робіт.
З кожним роком на об’єктах теплоелектричної генерації відбувається неухильне зменшення обов’язкових, регламентованих нормативно-технічною документацією, обсягів робіт. Також зменшуються понадтипові роботи (роботи за результатами дефектації та контролю металу). Унаслідок зазначеного і відбувається зростання аварійних зупинень енергоблоків.
Comments are closed.