Війна

«Десятка» готова до штурму. В Коломиї показали, як тренуються та чим воюють наші бійці

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого тижня в Коломиї, у місці дислокації 10 окремої гірсько-штурмової бригади, провели День відкритих дверей. Усі охочі мали можливість побачити, як тренуються та чим воюють наші бійці. Військові переконані, такі заходи допоможуть привернути увагу молоді та заохотити її до служби у Збройних силах України.

Хоча захід був анонсований на 10:00, вже о пів на десяту під воротами військової частини зібралося чимало люду. Прийшли школярі, студенти, батьки з маленькими дітьми, навіть літні люди. Бо ж не щодня випадає нагода побачити, що насправді відбувається за високою огорожею, коли звідти чутно гул моторів, вибухи та стрільбу.

Гостям тут були раді. Одразу за КПП поставили кілька наметів, де роздавали інформаційні листівки про контрактну службу в армії. Поки розглядалися, до нас підійшов заступник командира 10 ОГШБр Даніяр Петрюк. Каже, ідея провести такий захід виникла спонтанно.

«Ми вирішили показати частинку того, що має бригада, — говорить він. — Люди повинні знати, з якою технікою воюють наші бійці. Тим більше, в зоні АТО бригада виконувала дійсно бойові завдання. Ми утримували лінію розмежування».

Далі була офіційна частина, після якої відвідувачів поділили на дві групи і повели дивитися на імітацію бою. На навчальному полі по черзі з’являлися протитанкові гармати «Рапіра» та гаубиці Д-30, зенітні установки, САУ, танки, «гради» та БРДМ. Опісля всі перейшли на оглядовий майданчик, де розмістили артилерію, бронетехніку, автомобілі, військові тягачі та інше.

Командир медичної роти Володимир Сіянчук з гордістю показує санітарний броньований автомобіль. Каже, це справжній талісман медиків бригади.

«Він був обстріляний бронебійними кулями, але вони навіть не пройшли перший шар броні, що вказує на високий рівень безпеки, — розповідає Володимир Сіянчук. — В середині можуть перебувати двоє медиків — лікар і фельдшер. Поранених може бути троє лежачих або шестеро сидячих».

Діти охоче залазили на броню та фотографувалися з військовими. А біля столів, де демонстрували різні взірці вогнепальної зброї — від пістолетів до гранатометів — вишикувалася ціла черга…

Серед молоді виділялися хлопчаки у камуфляжі з літерою «Л» на погоні. Це були ліцеїсти Надвірнянського військового ліцею, тобто — майбутні офіцери. Вони оглядали бойову техніку з особливим, майже професійним інтересом. Не менше захоплення в них викликали й радіолокаційні станції, призначені для виявлення ворожих мінометних батарей.

«Коли балістичний об’єкт, тобто міна, потрапляє в радіус дії станції, вона вираховує її координати та місце траєкторії падіння, — розповідає солдат Віталій Гребіцький. — Щоправда, вона трохи небезпечна, бо випромінює радіосигнали, які може зафіксувати противник».

Насамкінець розвідрота бригади показала прийоми рукопашного бою та свої альпіністські навички.

«Ми — єдина гірсько-штурмова бригада у складі Збройних сил України, — каже командир 10 ОГШБр, Герой України Василь Зубанич. — Використання альпіністського спорядження є дуже потрібним при проведенні бойових дій у населених пунктах, при штурмі високих будівель».

10 окрема гірсько-штурмова бригада — одна з наймолодших частин в Україні, її створили півтора року тому. У листопаді 2016-го весь особовий склад був виведений із зони АТО. Зараз військові відновлюють боєздатність і невдовзі повернуться на передову.

«Сама назва бригади говорить про те, що головна її функція — це наступ, — говорить Даніяр Петрюк. — Тож ми сподіваємось, що, коли доведеться штурмувати Крим, ми зможемо показати всі свої вміння»

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.