У дерев’яному будинку взимку тепло, влітку прохолодно, у ньому легко живеться й дихається. Такі переваги виводять дерево в перші ряди будівельних матеріалів під час побудови індивідуального житла. Але є різні види дерев’яних брусів, які мають свої особливості та переваги. Замовити такі пиломатеріали для будівництва приватного будинку в Україні ви можете у компанії «УкрЕкоЛіс». У каталозі на сайті https://ukrekoles.com.ua/production/brus-brusok/ представлені різні види брусів, серед яких кожен покупець зможе підібрати відповідний варіант з урахуванням власних вимог та побажань.
Різновиди дерев’яних брусів
За способом виготовлення виділяють цільний (з цілої колоди) та клеєний брус (зі склеєних ламелей). Перші, залежно від способу обробки, бувають тесаними, непрофільованими, профільованими, оциліндрованими. Види за кількістю обпиляних сторін:
- двокантний: має дві протилежні оброблені площини;
- трикантний: має три оброблені поверхні;
- чотирикантні: оброблений з чотирьох сторін.
Особливості цілісного тесаного бруса
Пиломатеріал, отриманий шляхом обтесування вручну колоди-заготівлі, набирає популярності під час будівництва оселі «ручна рубка». До безперечних переваг цього виду можна віднести повну індивідуальність житла, оскільки кожен брус унікальний за виглядом та розміром. Недоліки — досить висока вартість та тривалість зведення, неминуча усадка конструкції під час висихання.
Переваги непрофільованого матеріалу
Колода обпилюється з чотирьох сторін, виходить чотирикантний брус, який застосовується під час будівельних робіт. З нього роблять крокви, перегородки, зводять стіни будинків, дач, лазень. Для зведення стін будинків використовуються заготовки із шириною сторін 200–220 мм, а для лазень та дач — 150–220 мм.
Непрофільований брус має ряд переваг:
- доступність пиломатеріалу (легко можна виготовити за умов пилорами);
- невисока ціна;
- невибагливість процесу виробництва (не піддається спеціальному сушінню та обробці);
- простота роботи зі зведення конструкцій.
До недоліків належать можливість перепадів поперечного розміру по довжині, необхідність додаткового захисту від грибка та гниття, неминуче розтріскування з часом.
Профільований будівельний матеріал
Виготовляється із цільного стовбура хвойних порід деревини на чотиристоронньому фрезерному верстаті. Пиломатеріал використовується для будівництва будинків, котеджів, лазень, дач. Лицьова (фасадна) сторона робиться часто напівкруглою або плоскою, а внутрішня — рівною. Верхня та нижня площини мають сполучні пристрої шип-паз, за допомогою яких елементи будинку міцно з’єднуються в єдине ціле.
Переваги профільованого бруса:
- близькі до ідеальних форма та розмір;
- система шип-паз робить монтаж споруд простим, а самі будівлі — теплими та міцними;
- ідеальний зовнішній вигляд.
До недоліків належить розтріскування.
Якість клеєних брусів
Технологія виготовлення цього будівельного матеріалу складна та тривала за часом. Колода розпускається на дошки, які потім сушаться у спеціальних камерах, а згодом обробляються антигрибковими та іншими захисними препаратами. Готові дошки набираються в заготівлю та склеюються між собою по довжині. Товщина виробу залежить від кількості склеєних у ньому ламелей. Потім заготовку пропускають через чотиристоронній фрезерний верстат, який надає їй остаточної форми. На виході отримуємо чудову деталь майбутнього будинку, не схильну до усадки. За допомогою додаткового високоточного обладнання на клеєному брусі робляться пази для замкового з’єднання в місцях перетину, що дає змогу збирати стіни будинку як конструктор.
Переваги клеєного брусу:
- матеріал — міцний, не дає усадки;
- не розтріскується з часом;
- не зазнає ураження мікроорганізмами, не гниє;
- використовується для будівництва відповідальних споруд;
- додаткове оздоблення полягає лише у фарбуванні фасадів та покритті лаком внутрішніх поверхонь.
Серед мінусів можна відзначити тільки відносно високу ціну та більшу вагу готових будов через щільність матеріалу.
Comments are closed.