Війна

Абсолютна віра. 93% українців впевнені, що Україна переможе у війні, – «Рейтинг»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Майже половина українців – 47% вірить у перемогу України у війні з росією вже у найближчі кілька тижнів. Чверть (23%) вважають, що війна триватиме кілька місяців. Тільки 12% думають, що війна закінчиться за півроку-рік чи більше. Тих, хто взагалі не вірить в перемогу, практично немає. 17% поки не змогли відповісти на це питання.

Про це свідчать дані загальнонаціонального опитування соціологічної групи “Рейтинг” за 18 березня. Опитування провели серед 1000 респондентів старше 18 років з усіх регіонів, окрім окупованих частин Донбасу та Криму. Воно здійснювалося методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера, автори оцінюють похибку в не більше ніж 3,1%, пише Репортер.

Віра у перемогу новини Івано-Франківщини

Висновки опитування, зокрема, такі:
  • Віра у перемогу залишається на найвищому рівні: 93% опитаних вірять у те, що Україна зможе відбити напад росії. Впевненість у перемозі переважає в усіх регіонах країни.
  • 77% опитаних вважають, що справи в Україні рухаються у правильному напрямку, 14% протилежної думки, 10% – не змогли оцінити. Ця позиція переважає в усіх регіонах
  •  82% респондентів вважають загрозу розколу країни малоймовірною
  • прямі переговори Президента України Володимира Зеленського з президентом росії путіним щодо припинення війни підтримують 74%, чверть – не підтримують. Прихильників прямих переговорів дещо більше на Півдні й Сході, але і в інших регіонах також таких більшість
  • при цьому підписання тимчасового перемир’я з росією без виведення її військ з території України є неприйнятним на думку 89% опитаних
  • Інфляція, ріст цін (45%) та дефіцит палива (38%) – загрози, які на думку українців, можуть виникнути з високою ймовірністю у найближчі кілька місяців. Знецінення гривні й зрив посівної кампанії вважають ймовірним не більше чверті опитаних, голод –  13%. Мешканці східних регіонів дещо більше бояться настання згаданих загроз, аніж мешканці інших макрорегіонів
  • Підтримка створення військово-політичного союзу у складі України, Польщі, Великобританії зросла з 61% (у січні) до 85%. Сьогодні підтримка такого союзу вища, ніж підтримка інтеграція України з НАТО (72%)
  • 44% вважають, що Україна має обов’язково вступити в НАТО, 42% – що Україна має продовжувати співпрацю з НАТО, але не ставати членом союзу. Співпрацю з НАТО поза членством в Альянсі підтримує більше людей ніж до війни, ця цифра збільшилась за рахунок тих, хто раніше казав, що з НАТО взагалі не потрібно співпрацювати (зараз таких лише 7%). Найбільше прихильників вступу серед західних, центральних областей, на Півдні та Сході – більше підтримують співпрацю поза членством в Альянсі.

Також на думку українців найбільш дружніми до України є сьогодні Польща, Литва, Велика Британія та США. Близько половини опитаних вважають дружніми Угорщину, Грузію та Німеччину, ще третина – нейтральними. Китай зараз для українців переважно нейтральна країна. Тоді як росія (98%) і білорусь (84%) для українців – це ворожі країни.

ЗСУ ліквідували заступника командувача Чорноморського флоту рф

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.