Війна

Згоріла Касова гора

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

З настанням весни все частіше горить суха трава на сільськогосподарських угіддях. А з нею та листям, як правило, горить і смердить безліч різноманітного сміття. Так, минулого тижня «Репортер» виявив вогонь на пайових землях села Сілець Тисменицького району. За сотню метрів від пожежі — ліс, сильний вітер тягнув дим на Івано-Франківськ. Виявити порушника не вдалося. Секретар сільради пообіцяла повідомити місцевого голову та загасити вогонь.

У вихідні вчергове горіла частина Галицького національного природного парку (ГНПП) — Касова гора. Розташована на захід від села Бовшів, на лівому березі річки Гнила Липа, ця гора є однією з найцінніших ботанічних природоохоронних ділянок України. Саме за рослинністю. Гора здавна привертає увагу медиків, ботаніків і геологів. Близько десяти видів тутешніх рослин занесено до Червоної книги України. Схожі можна зустріти лише в заповіднику Асканія-Нова та в Стрілецькому степу Курської області (Росія).

Начальник Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області Ігор Яківчук нагадує, що підпал сухої трави та стерні без дозволу природоохоронних органів категорично заборонений. «Відповідна заборона міститься в Кодексі України про адміністративні правопорушення, — каже він. — За підпал передбачені штрафи в розмірі від 170 до 340 грн., а для службових осіб — до 1800 грн. Утім, випадки підпалів спостерігаються зараз по всій області».

Наразі 27 інспекторів (із 56 працівників обласної еко­інспекції) виїжджають на місця та виявляють незаконне спалювання стерні та сухостою. Вони спілкуються з населенням, дають приписи місцевій владі, складають адмінпротоколи.


Натомість науковці Галицького національного природничого парку спокійні. Так, начальник наукового відділу ГНПП Володимир Бучко говорить, що, незважаючи на те, що з подачі сусідів-дачників Касова гора горить щороку, кількість видів рослинності на ній не зменшується.

«Пожежа для степової місцевості — це природне явище, — каже Бучко. — Степи горіли і будуть горіти завжди. Навіть існує наукова думка, що підпали слід здійснювати сплановано, щоправда, у визначений час взимку, коли нема снігу. Та й зараз, ранньою весною, коли ще нема першоцвітів, а личин­­ки у ґрунті, поки нема виводку птахів та зайченят, підпали не завдають шкоди природі. Звичайно, тут не йдеться про шкідливі викиди вуглекислого газу в повітря».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.