Війна

Залиште воду рибам

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У селі Вилки Калуського району місцеві мешканці забили на сполох. У потічку Велипунець, який протікає неподалік села і повз свиноферму ТзОВ «Даноша», отруїлася риба.

На місце події виїхала комісія у складі представників Держав­ного управління екологічних ресурсів, Калуського міськвідділу МНС, Українського товариства мисливців і рибалок, а також представники ТзОВ «Даноша». Комісія обстежила лагуни для гноївки свинокомплексу у Вилках.


«Я виїздила на місце, там уже працювала комісія, – розповідає сільський голова Станкової (до цієї сільради належать і Вилки – Ред.) Романна Романишин. – Те зло, що накоїли працівники «Даноші», ліквідували. Слава Богу, що немає ніяких наслідків».

За словами сільського голови, така ситуація у них вперше. Але на це підприємство до неї раніше надходило чимало скарг від місцевих мешканців, особливо через неприємний запах. Адже всю гноївку просто вивозять на поля. А свиноферма, до речі, розташована лише за 300 метрів від села.

«У потічку Велипунець та у дренажному каналі, прокопаному для розвантаження під час переливу ставів, комісія виявила забруд­нення органічними стоками, – каже головний спеціаліст відділу оперативного контролю Держуправління екологічних ресурсів в області Роман Кравець. – Також комісія констатувала поодинокі факти загибелі риби на відстані до 800 метрів від ферми».


За його словами, обстеження лагун свинокомплексу виявило три випадки переливу гноївки у бік озер Українського товариства мисливців і рибалок. Перед ними розташована дренажна переливна траншея, в яку і протікає гноївка. Самі ж рибаки кажуть, що в озера гноївка не потрапила, та їхня риба не постраждала. Але забруднення просто так не зникло – Велипунець впадає у річку Болехівку, а та – у Дністер.

«Це все сталося з вини нашого працівника, який почав відкачувати гній не у порожню лагуну, а у повну, – говорить виконавчий директор ТзОВ «Даноша» Крістіан Брокоб Якобсен. – Перед тим, як починати цей процес, він мав піти і подивитися, куди має переключити важіль. Цього він не зробив. Зараз ми проводимо внутрішнє розслідування та покараємо винного. Ми одразу ж привезли всю необхідну техніку, аби вирити тран­шею та не допустити подальшого виливу гноївки у потічок, тому масштабної шкоди завдано не було. Звісно, будемо за це відповідати. Ми запропонували департаменту мисливців та рибалок закупити для них рибу, аби пустити в їхні озера».

Такі випадки отруєння риби у районі стаються вже не вперше. У травні цього року подібне було у селі Сівка-Войнилівська, де отруїлося риби на суму близько 100 тисяч гривень. «Ми також провели своє внутрішнє дослідження по тій ситуації, – говорить Якобсен. – Але там ми вини не визнаємо. Немає жодних доказів, що наше підприємство було до цього причетне».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.