Війна

Яремчому виповнилося 226

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Троїстими музиками та гуцульськими співанками – саме так святкували 226‑річчя свого міста жителі Яремчі.

Аби подивитися на колоритне та урочисте дійство, приїхали і сотні гостей як із України, так і з-за кордону. День міста тут відзначають уже 12 років поспіль, починаючи з 2002. Весь цей час свято підтримує туристичний комплекс «Буковель». Бо, як запевняє керівник «Буковелю», депутат Івано-Франківської обласної ради Олександр Шевченко, такими заходами вони кажуть невеличке «дякую» всім людям, які живуть у цьому краї.

Святкування Дня міста розпочалося з Божого благословення та святкової літургії у храмі Різдва Іоана Хрестителя, що знаходиться у центрі міста. Після цього на літній сцені, біля будинку культури, розпочався концерт. Гостей забавляли троїсті музики, які виконували танцювальні та пісенні народні мелодії на скрипках, цимбалах, басолі та бубні. Виступали й народні хори, мистецькі колективи, народні традиційні ансамблі з різних регіонів.

Кульмінаційним моментом дійства став концерт за участю відомих українських артистів – Ірини Федишин, Вови зі Львова, гуртів «Корпорація Оптимізму КООП», «Сталін унд Гітлер капут» з Орестом Лютим (творче псевдо Антіна Мухарського). Саме вони зробили день міста Яремчі по-особливому незабутнім. Після завершення гостей свята потішили величезним феєрверком.

«Ми запросили зірок естради та допомогли із організацією сцени, світла, звуку, – сказав Олександр Шевченко. – Таким чином ми допомагаємо в першу чергу й собі. Бо якби не було Яремчого, то не було б і «Буковелю». А тепер уже якби не було «Буковелю», то і Яремчі було би тяжко. Тож ми спільними зусиллями будемо розвиватися й далі. Я переконаний, що скільки «Буковель» існуватиме, стільки й допомагатимемо Яремчі та іншим селам Яремчанської міської ради».

Після концерту фанати мали змогу отримати автограф та сфотографуватися із улюбленими виконавцями. Самі ж виконавці розказують, що у Яремчі їх прий­мали дуже тепло та гостинно, що допомогло їм додати до атмосфери свята ще більше драйву.

А ще мешканців та гостей міста частували традиційними стравами на конкурсі «Страви з Полонини». На центральній міській алеї люди пробували гуцульську юшку, баранину на вертелі і т. д.

Не залишив байдужим і ярмарок, що був розташований неподалік від місця головного дійства. Там можна було покуштувати традиційні українські сири та мед, випити медовухи та придбати українську вишиванку. Окремо організували забави і для дітей – частували солодощами та катали на атракціонах.

«Яремче – це як певний магніт для людей, які закохані в Карпати та гуцульську культуру, – сказав Орест Лютий. – От приїжджаєш сюди і бачиш, що все на своїх місцях, що люди посміхаються, продають красиві речі, які ти пам’ятаєш з дитинства, і їх стає все більше і більше, що будуються гарні колиби, що хлопці готують смачне м’ясо або форель. Бачиш, що все на своїх місцях. Не так, можливо, швидко, як би хотілося, але потрохи воно стає краще. Не можна дитину народити за три місяці, вона має визрівати дев’ять. Тому і Україну не можна народити отак-от відразу, щоб все було гарне, чисте і щасливе».

До цього, каже Лютий, треба рухатися потрошки. І кожен за це відповідає: за свою діляночку, за свій маленький плацдарм, за свою криївку і свій фронт.

Як підсумував Лютий, зараз не варто говорити про смерть заради України. Адже настав час жити для неї: пити пиво, ростити дітей, читати книжки та насолоджуватися життям.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.