Війна

Влада штовхається навколо садочків

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Не секрет, що в івано-франківських дошкільних закладах для дітей бракує місць. Демографічна ситуація тішить, і це змушує владу думати про те, в які садочки підуть дітки, коли підростуть. Питання потрохи просувається: будують нові та відновлюють старі колишні заклади.

Цього року в селі Вовчинець завершується будівництво нового садка. Також будують садки в Угорниках, Микитинцях та Хриплині. Протягом кількох наступних років садочки мають здати в експлуатацію. Коли приміські села матимуть власні заклади, то не возитимуть дітей до Івано-Франківська. Це дасть можливість помістити значно більшу кількість міських дітей.

 

Нещодавно на Вовчинецькій, 210 міська влада уже відновила функціонування половини старого садка. Для цього їм треба було виселити технікум, який орендував там приміщення. Щоб відновити іншу половину, треба виселити ще одне підприємство, а з цим уже може бути складніше…

Міські депутати кажуть, що це тільки початок. Адже працюють над тим, щоб відновити садочок № 25 (вул. Гната Хоткевича, 11А) під старою назвою «Подоляночка». Влітку минулого року міськрада звернулася до Львівської залізниці з ініціативою повернути у комунальну власність приміщення, в якому до 1995 року був відомчий дитсадок. Оскільки прилегла територія збереглася повністю (її ніхто не забудував) і відповідає усім вимогами, то зруйноване приміщення ідеально підходить для його відновлення.

Аби відкрити цей дитсадок (на 210 місць), слід пройти паперову тяганину, а потім вкласти кошти у реконструкцію (мінімум 10 млн. грн., у планах — будівництво індивідуальної котельні). Крім цього, Івано-Франківськ віддасть 12 соток землі на вулиці Флотській Львівській залізниці. Такою є ціна обміну між містом та залізницею. Нагадаємо, що саме цю ділянку міська влада минулого року виносила на аукціон. Однак продати не вдалося — ані цю, ані будь-яку іншу з тих, які виносилися. Бо не було охочих її купити.

За словами секретаря міськ­ради Миколи Вітенка, 6 вересня міська рада прийняла рішення про надання дозволу на складання проекту землеустрою для Львівської залізниці. А 29 листопада було ще одне рішення — доз­віл на прийняття у комунальну власність садочка «Подоляночка».

«Протягом останніх двох тижнів для себе я з’ясовував стан виконання цих рішень, — сказав у понеділок на брифінгу Вітенко, — і виявилося, що він не такий, яким ми хотіли його бачити. Тільки сьогодні фонд комунальної власності планує звернутися до керівництва Львівської залізниці з проханням створити робочу групу щодо передачі у комунальну власність садочка. Затягування процесу пояснюють тим, що є не достатньо тісна розмова із керівником залізниці».

Голова бюджетної комісії у міськраді Роман Онуфріїв підтримав колегу. За його словами, у діяльності виконавчої служби його насторожує те, що з 29 листопада — жодної дії щодо цього. «Депутат, за своїм статусом, не може вести перемовини, — зазначив Онуфріїв. — Це мають виконувати перші особи міста, а саме виконавчої вертикалі. І для мене є загадкою, чому виконавча вертикаль нічого не вчинила».

Вже того дня з’ясувалося, що депутати даремно звинуватили ту виконавчу вертикаль у бездіяльності. А наступного дня перший заступник міського голови Зіновій Фітель документально підтвердив, що вони зробили все, що могли.

Мовляв, 11 грудня, наступного дня після підписання рішення, Фонд комунальної власності надіслав відповідного листа представникам Львівської залізниці (а саме — ВП Управління будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд). Не отримавши відповідь, 17 січня Фонд комунального майна надіслав ще одного. Останній лист міська влада надіслала з проханням прискорити цей процес. Правда, як сказав Фітель, не все так просто. Адже Львівська залізниця ще повинна отримати дозвіл міністерства на передачу об’єкта.

«Це операція — не місячна, — пояснив Зіновій Фітель, — це процес, який займає певний період часу. Тому я вважаю, що фонд майна і виконком достатньо контролюють ситуацію, і ми разом із міською радою доведемо це до логічного завершення».

І останнє. Нагадаємо, що між депутатами та виконавчим комітетом є конфліктна ситуація. Депутати відправили виконком у відставку, але він і досі працює. Працюватиме доти, поки міський голова Віктор Анушкевичус не внесе новий склад, а депутати його не затвердять. Наразі виглядає, що одні других штовхають у спину. Може, це й до кращого?

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.