Війна

Василь Білик: «Будемо робити дороги до зими»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Тиждень тому сесія Івано-Франківської міськради уточнила бюджет розвитку. Майже усі статті для ЖКГ були переглянуті: десь забрали, десь додали. Про те, що робитиме тепер міське комунальне управління, «Репортеру» розповів його начальник Василь Білик.

– Пане Василю, чому міськрада забрала 12,5 млн. грн., які у травні планували використати на капремонт і реконструкцію вулиць?

– У травні ми затверджували 17 млн. грн. бюджету розвитку. З них 4,5 млн. – це борги минулого року. Ми їх, до речі, вже заплатили. А 12,5 млн. ми дійсно планували витратити на капітальний ремонт та реконструкцію семи-восьми вулиць. Також планували провести тендер на реконструкцію вулиць на 30 млн., а платити за цю роботу впродовж трьох років.

Проте, тендер ми не провели. Бо на травневій сесії говорили тільки про асфальтування, а коли ми разом з проектним інститутом та представниками усіх комунальних підприємств вивчили питання краще, то з’ясувалося, що треба міняти комунікації. Зі зміною комунікацій ми просто фізично не встигали. Тому й вирішили, що своїми силами, за кошти із транспортного збору, будемо робити потрохи, але якісно. Так, до кінця вересня плануємо завершити роботу на Новгородській, Миру та Сабата. До цих вулиць ми приступили: де треба – міняємо тепломережі, колодязі, труби, де не треба – просто робимо капремонт дороги.

– З Новгородською якісь проблеми, чи не так?

– Це торф’яник, там колись були озера. Тому, щоб зробити таку дорогу, треба спершу на 1,5 м у глибину насипати гравію, потім щебеню, далі – чорного щебеню, а вже потім давати асфальт. Проте, коли ми зірвали дорожнє покриття, то побачили, що там взагалі нема основи. Тож зараз ми робимо більше «корито», завозимо туди щебінь і все це втрамбовуємо.

– У вас забрали 12,5 млн. з доріг, а додали ще більше. На які статті?

– Як я вже згадував, спершу в бюджеті розвитку нам планували дати 17 млн. грн. З них 12,5 млн. грн. забрали, але на інші види робіт дали 22,3 млн. Найбільше коштів має піти у статутний фонд «Теплокомуненерго» – 13,2 млн. грн., адже однією з умов від ЄБРР є співфінансування.

Та найбільше мене тішить, що додали кошти на поточний ремонт вулиць – майже 1 млн. грн. на дороги і ще 2 млн. – на міжбудинкові проїзди. Тобто, дороги таки не забули. Тому зараз знімаємо частину бригад і направляємо їх на ремонт прибудинкових територій.

– Скільки бригад і фірм зараз ремонтують дороги?

– Ми провели тендер на поточний ремонт – виграли чотири організації. Ці підприємства організували вісім бригад, які зараз і працюють як по вулицях, так і по прибудинкових територіях. Правда, трохи бувають збої, тому що нерегулярно працює асфальтний завод через недостатнє фінансування. Проте працюємо.

– На скільки часу стане ямкового ремонту?

– Поточний ремонт може простояти і два-три роки. А капітальний – сім-вісім. Але все залежить від погоди. Адже минулої зими, коли був перепад температур, то залишилося добрими тільки п’ять-шість доріг. Решту треба було ремонтувати. Я сьомий рік працюю у ЖКГ і такого не пам’ятаю. А зараз усе це доводиться надолужувати. Із 63 головних вулиць ми вже зробили 53. Ще десять залишається. Наприклад, зараз робимо Кармелюка, Сагайдачного, Гарбарську… Коштів є достатньо, тому будемо робити дороги аж до зими.

– А якщо зима знову буде суворою, вони вистоять?

– Сподіваюся. Адже ми не просто кидаємо асфальт, а вибиваємо, чистимо і нормально вкатуємо, щоб воно краще збереглося.

– Коли затверджували бюджет, то пропонували, щоб депутати виділяли із своїх фондів кошти на ремонт прибудинкових територій. Є депутати, які на це пішли?

— Є, правда, ці рішення поки не пройшли через сесію. Так, Володимир Стасюк виділяє 36 тис. грн., щоб біля медучилища повністю заасфальтувати тротуар, Петро Строїч виділив 10 тис. грн. на вул. Галицьку, ще дали кошти Іван Онуцький і Віктор Корбецький.

– Яку ще роботу планує робити УЖКГ, крім доріг?

– Основне – це підготовка до зими. Дуже добре, що депутати з розумінням поставилися до цього і виділили кошти на такі види робіт, як підвальні розгалуження, ремонт аварійних будинків, герметизація швів на панельних домах, на ліфти і дахи.

Крім того, багато роботи своїми силами роблять ЖЕО, вони мають відлагодити покрівлі, засклити під’їзди, відремонтувати двері.

– Ви вже давно є депутатом міської ради. Цього разу будете йти знову?

– Я ще думаю. Якщо буду йти, то це в мене буде вже четверте скликання. У двох каденціях я йшов по мажоритарній системі і вигравав по округах, навіть був головою депутатської комісії ЖКГ, коли ще тут не працював. Звісно, маю досвід, але поки що вагаюся…

– Ви довгий час були рухівцем, а зараз позапартійний?

– Я з Руху не виходив. Усі ми залишилися рухівцями й надалі. Якщо я балотуватимуся до міськради, то, звісно, буду йти від Руху. Втім, маю ще кілька днів на роздуми.

– Ви були в раді і за списками, і по мажоритарці. Яка система краща?

– Звісно мажоритарна. Я пам’ятаю, що в період 1998‑2002 рр. ми виконали дуже великий об’єм робіт. Адже пройшли всі мажоритарники, а не демагоги. Хлопці були з виробництва і хотіли зробити щось для міста. Думаю, якби у міськраді не було політичного протистояння оці чотири роки, то ми б могли зробити для благоустрою міста значно більше. Наприклад, я вже давно «ношуся» з ідеєю привести до порядку телевишку. Хочу, щоб вона підсвічувалась, як у Львові. Вже й голова дав добро, але потім почалися сварки і усе це заглухло. Проте, я про це не забув і якщо ще буду депутатом, то постараюся добитися цього.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.