Війна

Скільки коштує дощ?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ні для кого не секрет, що івано-франківські забудовники при виконанні робіт часто забувають про дощові колек-тори. Як результат – після сильних дощів воді немає куди подітися, у центрі її ще відкачують, а на околицях вона може стояти тижнями. Нарешті міська влада зрозуміла, що дощову каналізацію слід обслуговувати не «якось там», а як слід. Але коштуватиме це серйозні гроші.

За словами технічного директора «Водоекотехпрому» Михайла Ткачука, в інших містах України дощова каналізація обслуговувалася дорожніми організаціями (нашим аналогом є КП ДРЕУ – Авт.), тому що вода є вертикальним елементом дороги. Однак, Івано-Франківськ у 1997 році передав дощову каналізацію на баланс КП «Екотехпром» (потім «Водоканал» та «Екотехпром» об’єднали в одне підприємство). У результаті обслуговуванням дощової каналізації вже роками займається «Водоекотехпром». Оскільки в тарифі цієї складової нема, а коштів з міського бюджету виділялося мало, то «Водоекотехпром» виконував тільки аварійну роботу.

«Усі ці роки місто виділяє кошти тільки на чистку дощоприймальних колодязів, – каже Ткачук. – Спершу по 150 тисяч гривень в рік, а зараз по 350 тисяч. А на чистку магістральних чи вуличних колекторів кошти не виділялися».

Заступник міського голови Микола Саєвич каже, що останнім часом, у результаті паводків, були нарікання на погане функціонування дощової мережі. Оскільки ця робота потребує фінансування, бо вода так чи інакше стікає, то постало питання: хто має за це платити? Вирішили – платити має міський бюджет.

«В місті є 35 км дощових мереж, їх треба обслуговувати, до них треба дивитися. Адже вода стікає по дорогах, скверах і усе це треба чистити. Якщо не вкладати в цю проблему гроші, то кожного року все буде тільки гірше. Бо вода стікає не там, де треба, а будь-куди, – говорить Саєвич. – Особливі проблеми з дощівкою, яка стікає з дахів будинків і опиняється навколо прибудинкових територій. «Водоекотехпром» має постійно з цим збитки. Адже це не основна його робота. Тому вони робили тільки аварійну роботу, коли щось ставалося, вони й чистили». Проте, продовжує Саєвич, дощова каналізація потребує профілактики і планової роботи. Відтак, «Водоекотехпром» зробив розрахунок на утримання та обслуговування дощових мереж.

Нещодавно виконком затвердив «вартість обслуговування мереж водовідведення дощових стоків». «Ми склали кошторис на обслуговування дощової каналізації, порахували нормативи, обслуговування людей, техніку, – зауважив Ткачук. – Кошторис витрат становить 3,162 млн. грн. Сюди входить чистка колодязів, колекторів, заміна решіток, люків і вся інша робота».

До речі, за словами начальника управління ЖКГ Василя Білика, від того, що дощова каналізація стікає не так, як слід, руйнуються підвали будинків. «Коли забивається дощова каналізація, то вода потрапляє у підвал, – зауважив Білик. – Тому каналізацію треба переробляти, особливо це стосується мікрорайонів Пасічна і Каскад».

Крім того, продовжує Білик, комунальники наразі планують прокладати кілька нових колекторів. «В цьому році закладено кошти з екологічного фонду на колектор від кінця вулиці Мазепи до міської лікарні, – зазначив головний комунальник міста. – Якщо зробимо цей кусок каналізації, то більше не топитиме міську лікарню. Крім того, є й інші проблемні місця, де треба проводити колектори».

До речі, за словами Миколи Саєвича, те, що «Водоекотехпром» розробив рішення виконкому і займався аварійною чисткою дощової каналізації, ще не означає, що він і надалі займатиметься цією роботою. «В принципі, якщо буде фінансуватися, то не обов’язково, що цю роботу буде робити «Водоекотехпром», – каже Саєвич. – Кожного року УЖКГ проводило тендер на ці роботи, проте ніхто не хотів за цю роботу братися. Навіть «Водоекотехпром» не хотів це робити, проте мусив. А при наявності коштів, можливо, знайдеться інша організація чи підприємство, які схочуть обслуговувати ці мережі».

До речі, аби добре обслуговувати дощову каналізацію, за підрахунками «Водоекотехпрому», доведеться найняти ще 38 людей. Але до цього ще далеко. Бо спершу це рішення має пройти через сесію. Тож, якщо депутати його затвердять, то з 2011 року наш дощ нарешті не буде для нас нежданим. А комунальники знатимуть, що з ним робити.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.