Війна

Реформи заради чого?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Івано-Франківська міська рада продовжує реформувати виконавчу владу. Як показав минулий рік, окрім справжніх реформ, це непоганий спосіб звільнити небажаних працівників. Нагадаємо, аби позбутися начальника управління архітектури Ігоря Гаркота, депутати торік створили департамент містобудування та архітектури. Кого «реформують» тепер?

У вівторок на сесії міський голова Вік­тор Анушкевичус виніс схоже рішення. Він запропонував об’єднати управління у справах сім’ї, молодіжної та гендерної політики (чотири працівники) та комітет фізкультури і спорту (троє) в управління сім’ї, молоді та спорту із семи штатних одиниць.

Як з’ясувалося пізніше, тепер під звільнення може потрапити заступник начальника «молодіжного» управління Ростислав Микитюк. А от головний спеціаліст відділу патронатної служби (а на громадських засадах ще й голова молодіжного виконкому) Ірина Рабарська може отримати кар’єрний зріст.

«Я не розумію логіки, коли два нормально працюючих управління ліквідовуються в одне з таким же самим штатом, – прокоментував пропозицію мера депутат Юрій Соловей. — Окрім як звільнити певних людей із займаних посад».

Якщо людину є за що звільнити, то реорганізація не потрібна, відповів Анушкевичус. «Якщо хтось бігає тут по залу, то значить, відчуває за собою вину, — сказав мер, маючи на увазі Ростислава Микитюка, й потім вигнав того із зали. Мовляв, хай йде і працює, бо інакше точно звільнять.

Є постанова Кабміну, де йдеться про те, що управління повин­но мати як мінімум два відділи, а у відділі має бути від трьох до шести осіб, продовжив міський голова. Якщо вже прислухатися до тої постанови, то до нового управління треба приєднувати й освітян, не промовчав Соловей.

«Я вношу пропозицію об’єднати управління освіти із діючим управлінням та спорткомітетом у тих штатах, які є, — підсумував Анушкевичус. — Давайте назвемо це департаментом».

І все це виглядало порожньою риторикою, поки до мікрофону не підійшов голова більшості Роман Онуфріїв. Він попросив півгодини перерви, аби депутати все обдумали.

А радилися вони утричі довше. Спершу свободівці зібралися в кабінеті секретаря міськради Руслана Марцінківа, а далі кілька обраних пішли до кабінету мера. Врешті, депутат Михайло Сеньків оголосив вирок, яким пропонував: ліквідувати комітет з фізкультури і спорту у зв’язку з приєднанням його до управління освіти і науки, ліквідувати управління у справах сім’ї, молоді і гендерної політики, затвердити управлінню освіти і науки штат у 23 людини. Правда, щоб провести цю реорганізацію, виконком ще має все опрацювати й подати на розгляд сесії. Термінів депутати не запропонували жодних.

Як сказав Віктор Анушкевичус, до управління у справах сім’ї, молоді та гендерної політики у нього є достатньо питань. Мовляв, голова молодіжного виконкому Ірина Рабарська працює значно ефективніше. «Молодіжний виконком робить набагато більше, ніж управління, — додав він пізніше «Репортеру». — Бо управління може організувати вечір чи п’янку, а пішу прощу в Зарваницю — не може».

Однак, сказав мер, кандидатура Ірини Рабарської не розглядається на посаду керівника управління. Мовляв, його продовжить очолювати начальник управління освіти і науки Наталія Микула. Правда, не заперечив він, потенціал до такої роботи у Рабарської є, вона є добрим фахівцем. (Певно, хоч начальником відділу, але таки стане — Авт.)

Крім того, на сесії прийняли рішення вивести одну одиницю з департаменту соціальної політики, одну — з управління культури, одну — з управління з надзвичайних ситуацій та одну з відділу з питань охорони культурної спадщини. Цими одиницями доповнили архітектуру й земельників.

На думку депутата Ростислава Кукурудза, відділ з питань охорони культурної спадщини, який і так мав лише три одиниці, скорочувати не можна. «У Львові цим займається до 50 людей, — сказав він, — у Тернополі такого нема, але у Чернівцях над цим питанням працюють 16 осіб».

Як сказав керуючий справами міськвиконкому Андрій Лис, цифри, які є в нього, трохи інші. А Віктор Анушкевичус додав, що до створення міського відділу з охорони культурної спадщини були зауваження навіть прокуратури.

«Цей відділ ми зробили незаконно, — сказав мер, — тому що ця служба має бути в області. Але оскільки ми знаємо, як працює обласне управління під керівниц­твом Давидюка (Андрій Давидюк, керівник аналогічного підрозділу в ОДА – Авт.), ми його створили».

І останнє: жоден із керівників структурних підрозділів і гадки не мав про те, що міський голова винесе таке питання на розгляд сесії. Тим більше не сподівався, що депутати за нього проголосують.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.