Війна

Перший млинець

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Як працівники івано-франківського ЖЕО №6 залишилися без роботи. Але з обіцяною зарплатою…

Влітку сесія міської ради прийняла рішення про те, що до 1 листопада слід передати увесь житловий фонд на баланс Єдиного розрахункового центру (ЄРЦ). За задумом, він стане балансоутримувачем, замовником послуг і «смотрящим» за якістю їх виконання. Згодом керівництво УЖКГ прийняло рішення почати перебирати житлофонд на місяць раніше – з ЖЕО №6. Мотивів було кілька. По-перше, у разі помилок зробити їх тільки в одному жеку, а не по цілому місту. По-друге, шостий жек уже і так давно збиралися розформувати. Мовляв, він давно відрізняється поганою господаркою, а останні кілька місяців перебуває… без начальства.


З червня, після смерті начальника ЖЕО №6 Миколи Бурачка, обов’язки керівника виконує старший майстер Наталія Спірідонова. Нового начальника не призначали, бо жек уже перебував на дорозі до ліквідації.

З жовтня ЖЕО №6 передав усе на баланс ЄРЦ – будинки, територію, основні засоби. А на рахунки ЄРЦ почали поступати кошти, які мешканці платили за послуги, раніше надані жеком…

«От принесла мені бухгалтерка квитанцію, – говорить головний бухгалтер ЖЕО №6 Лідія Павлюк, – якась людина заплатила 2000 грн. боргу. Ці кошти пішли уже в ЄРЦ. А фактично заборгованість мала йти до нас, по вересень включно».

У жека забрали майно та кошти, а їм лишили людей і папери. На папері – дозвіл на банкрутство. Проте, самого банкрутста ще нема. Відтак, дозволу ліквідовувати підприємство немає теж. І двірників на роботі лишили – але забрали саму роботу. Тому що з 1 жовтня ЄРЦ розподілив будинки шостого жеку між ЖЕО №8 і №9. Тож прибирають вони. Але на папері двірники ЖЕО №6 вважаються ще на роботі, тому їм має нараховуватися зарплата.

«Що робити з людьми?! – обурюється Лідія Павлюк. – Звільнятися вони не хочуть. Їх треба скорочувати та відправляти на біржу, а вони не хочуть йти, бо ми не можемо виплатити їм зарплату. Наразі заборгованості по зарплаті – 120 тис. грн. Це тільки чиста заробітна плата, а до неї ще треба додати податки, компенсації тощо».

Отже, каже Павлюк, жек опинився у дивній ситуації, коли люди і не звільнені, і не працюють, і зарплату їм треба нараховувати. Але за яку роботу, якщо вони нічого не роблять?

Є ще один нюанс: комунальні підприємства, які тепер виконуватимуть роботу ЖЕО №6, готові взяти до себе більшість двірників. Але ті бояться втратити зарплату, яку їм заборгували, тому вичікують. «Люди не знають – чи йти, чи лишатися, бо їх ніхто не запевнив, що їм виплатять зарплату, – наголошує Лідія Павлюк. – Як на мене, то з управління ЖКГ мали б дати наказ: хто куди йде на роботу».

Рішення про ліквідацію підприємства немає, наказу про звільнення людей чи перевід їх до іншого підприємства – теж, кошти для розрахунку з людьми відсутні. Де вихід?

Наталія Спірідонова, в. о. начальника ЖЕО №6:

«Наш кадровик взяла відпустку – у неї весілля. Ми її викличемо та будемо вирішувати. Бо я цієї роботи не знаю, я – технічний працівник, старший майстер, мене тимчасово поставили виконувати обов’язки. По бухгалтерії та кадрах нічого конкретного сказати не можу. Люди будуть йти під скорочення. Хоча я не володію ситуацією. Одні кажуть, що я маю право скорочувати, інші – що не маю. Я взагалі йду працювати в ЄРЦ, але не можу звільнитися, бо шукають, на кого покласти обов’язки начальника».

Микола Саєвич, заступник міського голови:

«Працівники ЖЕО №6 повинні ще працювати, але не хочуть. Жек поки що не ліквідований, тому двірники як прибирали, так і мали би прибирати. Будуть переводити частину людей до ЖЕО №8, №9 і в КП ДРЕУ. А потреба в адмінпер­соналі відпаде.

ЄРЦ поверне кошти, зарплата буде виплачена. Ми саме зараз розглядаємо питання, щоб закрити працівникам зарплату. Наприклад, щоб ДРЕУ повернув їм кошти за виконані роботи на кшталт прибирання доріг. Жодна людина не буде розрахована з тим, щоб чекати на зарплату».

Вадим Войтик, директор КП ЄРЦ:

«У рішенні сесії йдеться про те, що ЄРЦ має здійснювати перерахунок плати попередніх періодів на ЖЕО. Причина проста: банк не може розібратися, де чиї гроші, і це не функція банку. Людина приходить і платить за квартиру, банк приймає платежі і з певного числа адресує нам. А функції ЄРЦ як розрахункового центру – визначити, де поточні платежі, де майбутні, а де заборгованість. Ми це зробимо й повернемо їм кошти.

Усі працівники ЖЕО №6 мали бути за два місяці до цього попереджені про можливість реорганізації. Наскільки мені відомо, так і було зроблено. Тому людей зараз можна скорочувати без їхнього бажання.

Працівникам ЖЕО має бути виплачено 350 тис. грн. Але навіть якщо уявити, що всі мешканці заплатять борги, то це буде тільки 100 тис. І з них тільки половину можна забрати на зарплату, решта має йти на виконання послуг. Тобто предмет суперечки «ви забрали наші гроші» – це 50 тис. грн., тобто сьома частина від тих коштів, які їм потрібні. Решту грошей треба шукати з інших джерел».

***

Станом на 11 жовтня 2011 року

Микола Саєвич повідомив «Репортеру», що 24 працівники ЖЕО №6 перевели на роботу в ЖЕО №8, 9 та КП ДРЕУ. А в понеділок на бюджетній комісії депутати прийняли рішення про те, щоб перерахувати 200 тис. грн. на ЖЕО №6 і «закрити» заборгованість по зарплаті тим працівникам, які все ж таки потрапляють під скорочення.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.